.

.

4pcs 70ml Боја мастило T6721-4 / T6641-4 за Epson L100 L110 L120 L132 L210 L222 L300 L312 L355 L350 L362 L366 L550 L555 L566 печатач

4pcs 70ml Боја мастило T6721-4 / T6641-4 за Epson L100 L110 L120 L132 L210 L222 L300 L312 L355 L350 L362 L366

DEN 512.00
DEN 595.20

Од стоката
Во магацинот

Тоа не е прецизно мерење.
П : Може ли да го инсталирате празни Континуирано Мастило Снабдување Систем/Касети во печатач?
Не, вие не може. Ве молиме да го пополните вашиот точни телефонски број за да се обезбеди навремена испорака на нарачката.
П : Како да го изберете вашиот касети?
Треба да се во согласност со вашите оригинални мастило кертриџ број на модел до кога ќе купуваат касети. Ова е многу важно!!! ^_^
П : Кога нов кертриџ е вметната, печатач понекогаш членки на нови касети да биде половина полна. Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение qualtiy ниво и 100% гарантира против maerials и изработка.
Различни следи возачи ќе произведува малку различни бои и затоа боите на екранот на вашиот екран секогаш ќе биде малку поинаков од оние кои вашиот печатач за печатење. За повеќе детали, ве молиме да се консултирате со нас.
Новиот касети треба да биде целосна и треба да трае толку долго што е нормално.
Не се инсталира на празно (без мастило) CISS/касети во печатачот, дека CISS/касети мора да бидат пополнети целосна мастило(резервоар/цевка/мастило кертриџ мора да биде полна со мастило), потоа се инсталирани во печатач; инаку, кога се празни мастило касети се додава за да се печатач, чип ќе биде заклучена трајно и не може да се користи нормално, иако по кои ќе се пополнуваат со мастило. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики(производ серија, етикетата, пакувањето).
Бидете сигурни дека жолта запечатување на етикетата е отстранета пред инсталацијата. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (оем код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто.

Таа е поголема од информацијата

Тип:
мастило рефил кит
Број На Модел На:
За Epson
Бренд Име:
YOTAT
Компатибилен Бренд:
Брат
Производи во категоријата