.

.

200 парчиња 4/100mm Влажни Флексибилни Полирање Подлога за Камени Плочки Мермер Гранит Мелење

200 парчиња 4/100mm Влажни Флексибилни Полирање Подлога за Камени Плочки Мермер Гранит Мелење

DEN 11424.00

Од стоката
Во магацинот

Ние го цениме вашиот позитивен фидбек. Ве молиме распрашува Aliexpress услуги на клиентите за повеќе детали за плаќање !
Купувачот е Забелешки :
Сите барања за нарачка, ве молиме имајте на ум дека кога го поставите цел, или оставете порака на цел страница !
Нашата цена НЕ вклучува никаква царина или данок.
ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОСЕТАТА !
L-Паладин е професионална и познатиот снабдувач на Абразиви и Мелење алатки се наоѓа во Dongguan, Guangdong. тоа исто така може да се користи за обработка, поправка и реновирање мермер, бетон, цемент кат, terrazzo, стакло и керамика, вештачки камен, плочки, глазирани плочки, плочки vitrified
Кориснички прирачник :
Да ги користите од грубата да казна, крајно полирање. PS : DHL или други изразат може да наплати повеќе увозни давачки за некои Европски Земји, како што се Шпанија, Германија, Франција, Обединетото Кралство, Романија, Холандија итн. Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина. Зачувам е СЛОБОДЕН обезбеди плаќање услуга која е автоматски достапна за сите трансакции.
Ние ви препорачуваме Зачувам ( Alipay ) за безбедна трансакција.
Погоден за камен полирање, линија chamfer, на лак плоча и посебен облик на камен за обработка.
200 парчиња по Многу
Дијамант влажни флексибилни полирање подлога за камен, земја плочка, керамика,мермер, бетон, цемент кат, terrazzo, стакло и керамика, вештачки камен, плочки, глазирани плочки, плочки vitrified
Производ Миксот :
Дијамант абразивни, во комбинација со композитни материјали, кука&јамка поддржан
Ронки : 30# 50# ( или други ронки можете да контактирате со нас на прво )
Димензии : Дијаметар 4"/100mm, Внатрешниот дупка 16mm, дебелина околу 3мм
Функција : Силна мелење сила, добра цврстина Одлична јасност, сјајна, мека степен не се промени во бојата на каменот себе, со застаклување брзо, добра осветленост и не исчезнат
Примена :
Овој објект е самолепливи на лепенка пескарење подлога, и погоден за мелење камен, земја плочки, керамички.

Таа е поголема од информацијата

Број На Модел На:
32755092221
DIY Материјали:
Облицовка
is_customized:
Yes
Големина:
Diameter 100mm
Бренд Име:
ОВНИ BRALIN
Тип:
дијамант флексибилни полирање подлога
Производи во категоријата