.

.

2017 FCFB сиво црна НАЗАД 25ММ Јаглерод Seatpost MTB Патот Велосипед Seatposts Seattube Седиште за Велосипед 27.2/30.8/31.6*350/400mm

2017 FCFB сиво црна НАЗАД 25ММ Јаглерод Seatpost MTB Патот Велосипед Seatposts Seattube Седиште за Велосипед

DEN 1434.00
DEN 2140.80

Од стоката
Во магацинот

Карбонски влакна кои се користат во дневни потреби, како што се аудио, Yuba, греалки и други апарати за домаќинство апарати и мобилни телефони, лап-топ компјутери и други електронски производи, исто така може да се види на карбонски влакна фигура. За големината Пред купувањето, ве молиме изберете соодветна големина според продавница големина споредба маса ако купите производ Големина не се вклопуваат, ве молиме да го потпише во рок од 48 часа од денот на нов, не-загадувачките, ознака. Две дебелини се достапни : 0. Тежина е најлесниот 1 K јаглерод крпа, карбонски влакна рамка за велосипед, tripod основна употреба 3 K јаглерод крпа. Специфичен топлински капацитет на јаглерод влакна е генерално 7. Карбонски влакна текстил е еден начин на карбонски влакна производи, обично 12 K карбонски влакна ткаење свила. Други спортски апликации вклучуваат во хокеј на мраз стапови и ски столбови. 40% од светската карбонски влакна прачки се изработени од карбонски влакна. На карбонски влакна има затегнувачка цврстина на околу 2 до 7 просечна оценка и затегнувачка modulus на околу 200 до 700 остварен просечен успех. Генерално, по висока температура graphitization од 3000 ℃, густината до 2. Алуминиум легура менгеме е издржлив и ' рѓа-доказ, одредување на седло цврсто.
FCFB назад 25 mm 3 K јаглерод seatpost големина 27. Ова резултира во највисоката специфична сила и специфични modulus од карбонски влакна во сите високи перформанси влакна.
Стоковните Посветеност FCFB ПРЕПРАТЕНА продавница е единствениот бренд Alibaba предводник на продавница, ние свечено ветување, Сите производи се веродостојни, во продавница да купат стоки се дадени по-продажбата на услугата. Карбонски влакна е јаглерод материјал се со силна затегнувачка цврстина и влакна мекост и machinability. Производството на карбонски влакна риболов целиот свет е околу 20 милиони евра годишно. Се проценува дека производството на лилјак секоја година на 34 милиони евра. Карбонски влакна е еден од главните корисници на јаглерод влакна во областа на спорт и рекреација, како што се голф клубови, риболов, тениски рекет бадминтон рекети, велосипеди, ски столбови, snowboards, сурфање на ветер јарболи и едрење трупот.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
FCFB
Материјал:
Јаглерод Влакна
Должина (mm):
350mm
Дијаметар:
27.2/30.8/31.6 мм
Производи во категоријата