.

.

Четка Моторни JX1016Z 24V 350W Decelerating Мотор за производство на Електрична Tricycle Sooter

Четка Моторни JX1016Z 24V 350W Decelerating Мотор за производство на Електрична Tricycle Sooter

DEN 2280.00
DEN 2399.52

Од стоката
Во магацинот


Четка Моторни JX1016 Z 24 V 350 W Decelerating Мотор за производство на Електрична Tricycle Sooter
Модел JX1016 Z Мотор Тип Decelerating Моторни Оценет напон : 24 V Номинална моќност : 350 W Не оптоварување тековната : 2.5 Номинална брзина : 3000rpm Номинална струја : 13.4 Оценет вртежен момент : 1.11 Н. м Ефикасност : 78% Намалување на односот : 9.6 : 1 Вистинската брзина : околу 310 вртежи во минута Возење брзина : околу 20 km/h Референца Max вчитување : околу 120 кг Инсталација на теренот : 42-95mm (вкупно четири дупки) се Вклопи во Синџирот на Велосипед синџир (1 / 2 X1 / 8) Мотор менувач : 9 заби Внимание : Цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата. Пакување вклучуваат : 1pcs мотор

Таа е поголема од информацијата

Број На Модел На:
JX1016Z
is_customized:
Yes
Бренд Име:
ЧИ ЈУАНИ
Тип:
Скутер Моторс
Тип На Мотор:
Четка + Decelerating Мотор
Номинална Напон:
24v
номинална брзина:
3000RPM
Номинална моќност:
350W
Номинална Струја:
18.4 На
Референца Max вчитување:
120kg
Не оптоварување тековната:
2.5
Брзина:
20km/h
Намалување На Односот На:
9.6
Фактичката брзина:
310rpm
Производи во категоријата