.

.

Кинески Антички Сребрен Змеј Yiyuan Кинг океан краток мора да ги копирате монета

Кинески Антички Сребрен Змеј Yiyuan Кинг океан краток мора да ги копирате монета

DEN 2477.00
DEN 2880.00

Од стоката
Во магацинот


Кина 1911 Монета

Obverse
Обратна
Опис
Земја
Години
Метал
Кина
1911
Сребро.
Дијаметар ( mm )
Тежина ( гр )
Ориентација
±39.7
±
↑↑
Edge

Таа е поголема од информацијата

боја:
Мулти-Обоени, Сребрена, Црна
Година:
1900-1919
Бренд Име:
HERUCHAO
Регионален Функција:
Европа
Стил:
Античкиот Имитација
Тема:
Луѓе
Техника:
Кастинг
Материјал:
Бакар
Производи во категоријата