.

.

Сопствени Направени рачно изработени Разнесени Стакло Мали Модерната LED Лустерот за Хотел Оркестарот

Сопствени Направени рачно изработени Разнесени Стакло Мали Модерната LED Лустерот за Хотел Оркестарот

DEN 47520.00

Од стоката
Во магацинот


Q2 : Како да се соберат лустерот и скулптура? Се лустери може да бидат обесени на таванот директно ?
Инсталација настава ќе бидат обезбедени, вие само треба да се стави произлегува со метална рамка соодветно. 50% депозит, рамнотежата, пред превозот за цел над $5,000. Сите наши лустери може да биде рамна монтира на таванот без никаква дополнителна опрема или да се расправаме. Дали ви пречи тоа? Инсталација и Одржување На : електрична инсталација е многу сличен на ставање во тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност, е забава! Ако некогаш сте подготвени букет цвеќе, може да се стави заедно на еден од нашите лустери.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П1 : Дали овие парчиња достапни во различни бои и големини?
Yes (да). Тоа е нормално да имаат неколку парчиња скршено но не грижете се, бидејќи ние снабдување со овие резервни делови за замена, покрај имаме многу добра и професионален пакет со инсталација настава и слики. Со повеќе од 6 години искуство изработка на сопствени предлози за двете комерцијални и станбени ентериери, ние може да се стави заедно лустерот дека ќе ја напушти вас и вашите гости зборови за годините што доаѓаат. Инсталацијата е многу слична со ставање на тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност се забавуваат!
Q3 : Се овие стаклени елементи скршен лесно за време на испорака?
Ние пак ги со 1pc/5-слој извоз картон, светилка рамка К/D пакување со густа пена во внатрешноста, стаклена се спакувани одделно со поли торба и пена, секој пакети се нудат со англиски инсталација настава и слика. Остатокот увери дека вашиот лустерот ќе пристигнат на време и непроменети, како секој матични е вгнездена внимателно во пластична пена, дизајнирани за да се осигура безбедноста на стакло.
Прифати разликата ако имате цел тоа!)
За Боја,Големина и Стил :
Над половина од стакло уметност лустери ние продаваме тука се прилагоди на некој начин. Повеќето од нашите светлина фитинзи може да се направи во различни големини и во согласност со барањата на клиентот.

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
УЛ,CE
Заврши:
Железо
Гаранција:
2 години
Напон:
220V,120V,110V,240V
Сенка Ветер:
Надолу
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло
База Тип:
E14
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Стил:
Арт Деко
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Број На Модел На:
LR416
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Wattage:
3w/led
Производи во категоријата