.

.

Трговија на големо со Висок Квалитет Замена Проектор Светилка LMP-C150 за SONY VPL-CS5 / VPL-CS6 / VPL-CX5 / VPL-CX6 / VPL-EX1 Проектори

Трговија на големо со Висок Квалитет Замена Проектор Светилка LMP-C150 за SONY VPL-CS5 / VPL-CS6 / VPL-CX5

DEN 1439.52

Од стоката
Во магацинот

Замена ELPLP08 проектор светилка со домување
2.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. ние снабдување со проектор светилка, замена на проектор светилка, компатибилен проектор светилка, оригинални голи проектор светилка, замена на голи светилка, оригинални проектор режач, замена на проектор режач.
Светилки може да се состави слободно според клиент е requirpment. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи го и следново : го исклучите машината и да се овозможи светилка да се излади целосно Отстранете го поклопецот Unscrew светилка домување единица за Отстранување на стари светилка Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие.гаранција : 6 месеци
4.Компатибилен Проектори модел : SONY VPL-CS5 / VPL-CS6 / VPL-CX5 / VPL-CX6 / VPL-EX1
3. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај.проектор светилки : оригинални голи светилки+ домување со оригинален квалитет, но високата цена перформанси.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел.Лам стр живот : 25 00 часот ние нудиме сите видови на лцд проектор светилки и да се обезбеди повеќе опции за да бидете задоволни клиенти. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци.Замена на проектор светилка : светилка на повеќето конкурентни pirce( Ние може совршено да ги задоволи клиентите во pirce и квантитетот со нашите сопствени проектор режач, домување линија за производство и склопување) 3.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
XIM
Број На Модел На:
LMP-C150
Тип:
Компатибилен Проектор Сијалица со Домување
Гаранција:
180DAYS
Компатибилен со:
SONY VPL-CS5 / VPL-CS6 / VPL-CX5 / VPL-CX6 / VPL-EX1
Просечен Живот (часот):
2500H
Дел Број:
LMP-C150
Производи во категоријата