.

.

Mpow Bluetooth Приемник Hands-Free Аудио Музички Приемник со Двојна USB 3,5 мм Помошен Текст Џек Земјата Јамка Бучава Isolator Стерео

Mpow Bluetooth Приемник Hands-Free Аудио Музички Приемник со Двојна USB 3,5 мм Помошен Текст Џек Земјата Јамка

DEN 1221.00
DEN 1719.84

Од стоката
Во магацинот


Mpow Bluetooth Приемник, да Каже "Не" на Бучава Mpow продава ресивер со Bluetooth занимаваат Земјата Јамка Бучава Isolator, што помага да се намали зуењето бучава некои автомобили се направи додека слушате музика, на тој начин ви даваат најдобра музика искуство.
Bluetooth 4.0 Bluetooth 4.0 технологија нуди значително помала потрошувачка на енергија и постабилна сигнал на пренос од претходните верзии, на тој начин ви даваат lossless аудио пренос и кристално јасно телефонски повици и музика.
Широк Компатибилност Работи со речиси сите Bluetooth уреди и на сите автомобили со 3.5 мм текст. Stream аудио преку 3,5 мм текст во стерео во автомобил и да уживате во вашата омилена музика од телефон/таблет/MP3.
Едноставна Операција
1. Поправи пресметка на најдобрата позиција на возилото;
2. Поврзете приемник со Помошен џек на автомобил стерео систем;
3. Поврзете приемник со автомобил полнач;
4. Приклучете го автомобил полнач во цигара приклучок;
5. Пар приемникот на вашиот паметен уред;
6. Прилагодување на е радио за автомобил да Помошен во владата;
7. Сега можете да уживате во вашата музика преку автомобил стерео систем.
Мултифункционален Копчето
Брзо Притиснете : Одговор или се Откажам повик
Долго притискање : за Одбивање на повик
Двојно притиснете : повторно Бирање на последниот повик
Внимание
Ве молиме да користите 5 V стандарден полнач за да ја наполните Mpow. Не користите брз полнач/ флеш полнач/ брз полнач за излезниот напон е над 5 V и може да го уништи вашиот Mpow.

Таа е поголема од информацијата

Канали:
1
Материјал:
Пластични
Извор На Енергија:
AC
Батеријата:
Yes
Фреквентен Опсег:
Други
Гласовна Контрола:
No
Поддршка Apt-x:
Yes
Вграден Микрофон:
No
Број На Модел На:
Bluetooth Приемник
Кабинетот Материјал:
Пластични
Поддршка СТАН:
No
Излезна Моќност:
Други
Бренд Име:
MPOW
екран:
No
Звучник Тип:
Преносни
Водоотпорен:
No
Интелигентни Личен Асистент:
Никој
Број на Звучникот за Куќиште:
1
Поддршка За Мемориска Картичка:
No
Далечинска Контрола:
No
комуникација:
Bluetooth
екран:
No
Функција:
Никој
Аудио Crossover:
Полн Опсег
Репродукција Функција:
Mp3
PMPO:
N/A
Wi-Fi Музика:
Други
Тип:
bluetooth безжична приемник
Аудио Излез:
Еден
Говорникот Структура:
Запечатени
Говорникот Класификација:
звучник
Интерфејс Тип:
3.5 mm, USB
комуникација:
Безжична+Жичен
Безжична Тип:
Bluetooth
Производи во категоријата