.

.

600Pcs Изолирани Кабелот Крајот Терминал Bootlace Купер Ferrules Комплет Наместен Жица од Бакар Crimp Конектор

600Pcs Изолирани Кабелот Крајот Терминал Bootlace Купер Ferrules Комплет Наместен Жица од Бакар Crimp Конектор

DEN 294.00
DEN 309.60

Од стоката
Во магацинот


wy-приклучок-start
Жешка Стока
$0.55
$1.15
$0.52
$0.65
$0.6
$3.65
$6.5
$10.99
wy-приклучок-крај Опис :
100% ироничен нови изолирани терминали crimp
Може да биде идеален да се користи во морските и автомобилот апликации
Овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печат
За најдобри резултати користете топол воздух пиштол додека не се намалува во големина и лепило текови, пополнување празнини во рамките на терминал
Специфични изјави :
AWG 10 (Зелено) : F : 12mm L : 20.5 mm W : 6mm D : 3.9 мм C : 3.4 милиметри Кол : 50pcs
AWG 12 (Портокал) : F : 12mm L : 19.5 mm W : 4.4 mm D : 3.2 mm C : 2.8mm Количина : 50pcs
AWG 14 (Сива) : F : 12mm L : 19.2 mm W : 4mm D : 2.6 мм C : 2.3 mm Количина : 100pcs
AWG 16 (Црна) : F : 10мм L : 16.4 mm W : 3.5 mm D : 2mm C : 1.7 мм Количина : 100pcs
AWG 18 (Бела) : F : 8mm L : 14.6 mm W : 3мм D : 1.7 мм C : 1.4 mm Количина : 100pcs
AWG 20 (Сино) : F : 8mm L : 14.6 mm W : 2.8 mm D : 1.5 mm C : 1.2 милиметри Кол : 100pcs
AWG 22 (Црвено) : F : 8mm L : 14mm W : 2,5 mm D : 1.3 мм C : 1mm Количина : 100pcs
Пакетот Вклучува :
1 x 600pcs Изолирани Crimp Терминали (со кутија)

Таа е поголема од информацијата

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
600pcs
Тип:
Splice
Производи во категоријата