.

.

BearHoHo Вратата Бел Аларм Безжична ПИР Сензор за Движење 38 Ѕвонење 1 Приклучок во Приемникот НИ ЕУ и 1 Сензор до 70 Метри

BearHoHo Вратата Бел Аларм Безжична ПИР Сензор за Движење 38 Ѕвонење 1 Приклучок во Приемникот НИ ЕУ и 1 Сензор

DEN 887.00
DEN 1094.40

Од стоката
Во магацинот

Исто така големи за да известува сопственици на бизниси кои работат во задниот дел, или надвор од очите, да внесување на своите клиенти продавница. Се избира од 38 Тонови на ѕвонење со Светли LED Светло.
Овој лесен за употреба и поставување на безжичната Инфраред Сензор за Движење Вратата Бел Алармот
вклучува 1 Приемникот и на 1 Сензор.77" H (80 x 59 x 45mm)
Спецификации
1、 Работен Напон на Примачот:110 V-240 V
2、 Работен Напон на ПИР Сензор:4.Никогаш не грижи се за изненадување посетители повторно со нашите Безжична Патеката Сигнализација. Безжична Plug-in Примачот : пренослив безжичен plug-in приемник приклучоци во било кој стандарден штекер. Сензор се користи 3 AAA батерии (Не се Вклучени). Откривање на време на одложување помеѓу сензор за движење сигнали е да се конфигурираат од 15 секунди до 30 секунди, само место на сензор на влезот на вашиот патеката и приемник во вашиот дом.5 V(3 ААА батерии не се вклучуваат)
3、 Приемникот Исклучете Поставување :
1)Музика извор : 38 различни песни за факултативна Употреба на надворешни копчето "музика" за да се заврши
2) функција на прилагодување јачина на звук : постојат три видови на јачината на звукот (висок, среден, низок) за избор
3) Прилагодите јачината на звукот и тишина
4、 Работен Опсег : До 70 метри
5、 Инфрацрвени сензори растојание : 3-7 метри
6、 Приемник големина:76*80*33mm
7、 ПИР Сензор големина:80*59*45mm
8, Пакување големина:17. Куршум Карактеристики Лесно, Брзо, Жица Бесплатна Инсталација : Инфрацрвен сензор детектира движење и праќа сигнал до примачот. Сензорот е ѕид mountable. Примачот големина : 3. Работен Опсег до 229 метри (70 метри) од приемник и предавател што ќе ви овозможи да се одржи добар растојание од примачот, да ве предупредам на пристигнување и заминување на членовите на семејството, несакани гости или адвокати, или некој кој посети вашиот дом или бизнис Идеален за пред врата, прозорец рамки, приоди за автомобили, патеки за пешачење, и насекаде во вашиот дом, вие сакате да бидете предупредени за движење.

Таа е поголема од информацијата

Екранот:
Никој
Функција:
Никој
Тип На Објект:
Безжична Врата
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Бренд Име:
BearHoHo
моќност:
Сува Батеријата
Itercom:
No
алармот:
Yes
Производи во категоријата