.

.

Бесплатен превозот Анти-мешање multi-channel 4-20ma 0-5v Мерење скала предавателот оптоварување мобилен Засилувач

Бесплатен превозот Анти-мешање multi-channel 4-20ma 0-5v Мерење скала предавателот оптоварување мобилен Засилувач

DEN 5053.00
DEN 5376.00

Од стоката
Во магацинот

Бесплатен превозот Анти-мешање multi-channel 4-20ma 0-5v Мерење скала предавателот оптоварување мобилен Засилувач главната карактеристика • и Двете школка и жица конекции се водоотпорен дизајн, добар запечатување, погоден за груби средини • Умре-фрлија алуминиумски домување, солиден, анти-притискање перформанси со Висока прецизност op amp коло со висока точност и стабилност • напојување има пренапонска заштита и прекуструјна заштита • Погоден за мерење, влечење притисок, вртежен момент и други вирус сензор. Технички Параметри • Оперативен напон : 12 VDC, 24 VDC • повратен сигнал : струја (4-20m A, 0-20m A, 0-10m A) Напон (0-5 V, 0-10 V) • температурата на работа опсег : -20-80 ° C • Оперативен влажност : 10% RH-90% RH (без кондензација) • Точност : подобро од 0.2% F. S
Ве молиме оставете порака на модел или спецификациите сакате кога ќе купите нашата енкодер ,сензор или други производи .
Или можете да испратите барање за нас пред место цел . Инаку ќе го испратите модел имаме во акции автоматски .

Таа е поголема од информацијата

боја:
Од 0 до 5V, 0 до 10 V, 4-20mA
Бренд Име:
CALTSensoR
Број На Модел На:
BSQ-002
Производи во категоријата