.

.

Секси Корсети И Bustiers Гроздобер Corpetes E Corselet Корсет Плус Големина Steampunk Korsett За Жените Готски Облека Челик Boned

Секси Корсети И Bustiers Гроздобер Corpetes E Corselet Корсет Плус Големина Steampunk Korsett За Жените Готски

DEN 1066.00
DEN 1639.20

Од стоката
Во магацинот


Плус Големина S, за Да 6 XL
Спирала Челик Коски
Број на Bonings : 10
Пред Прстен Метални Токи Затворање
Метал Копчето со Линк Синџир Детали
Ланче назад со 13 grommes
Вграден-во Со Скромност Panel
Силна Корсет Кабелот Алкохол
100% Парична Казна Памук Twill Поставата
Кожа Hemming
Боја : Црвена, Црна, Кафеава
Должина : 15 1/2 " (Големина M)
Ткаенини Опис : Brocede
Бистата линија : Overbust, Благи Душо
Доаѓа со појавување на г-string
Големина на располагање : S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4 XL, 5 XL, 6 XL

Таа е поголема од информацијата

Големина:
S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL, 6XL
Пол:
Жените
Тип На Објект:
Bustiers & Корсети
Материјал:
Spandex,Полиестер
Шаблон Тип:
Флорални
Број На Модел На:
2837
Материјал Состав:
brocade
Бренд Име:
CORZZET
Декорација:
Копче
Стил:
Секси
Услуга:
Капка-превозот / трговија на Големо / Мало / OEM / ODM
корсет стил:
Steampunk & Готски & Гроздобер & Бурлеска
Скелетот:
10 Спирала Челик Коски
Затворање:
Пред Метален Прстен Тока Затворање, Назад Shoelace Алкохол
Бои:
Црна / Кафеава / Црвена
Достапни Големини:
S / M / L / XL / XXL / 3XL / 4XL / 5XL / 6XL
Вклучуваат:
Корсет G-string
Функција:
Телото Обликување / Половината Обука / Слабеење
Пакување детали:
1pcs / Пластична Кеса
Место на Потекло:
Гуангжу, Кина
Производи во категоријата