.

.

SWMAKER reprap Prusa Anet MK3 алуминиум загрева кревет алуминиум за греење загреана плоча се изгради платформа за подобрување издание дебелина 3мм

SWMAKER reprap Prusa Anet MK3 алуминиум загрева кревет алуминиум за греење загреана плоча се изгради платформа

DEN 1494.00
DEN 1572.48

Од стоката
Во магацинот


MK3 печатач, топол кревет, нова надградба, подобрена верзија, директно да се користи како печати панел, подобра технологија, повеќе лесен за употреба!
Производ отпор : 12 V напон, отпор 1.2 ohms
Производ напон : 12 V
Производ големина : 220mm*220mm*3мм, дупка проред 214mm
Производ процес : алуминиум супстрат
Производ во боја : Црна
Производ дебелина : 3мм
Карактеристики :
1 на целиот процес на 1 злато, целата плоча, цената е многу повисока од hasl!
2 целата одбор е тестиран од страна на оптички краток спој.
3, бидејќи на греење платформа и алуминиум супстрат се комбинираат, температурата се зголеми рамнотежа е подобро.
12 V врска : една линија се поврзува 1 и друга линија се поврзува 2 и 3 во исто време.
Нова верзија на колото, моќ, стабилна.
Десктоп 3 D печатач греење кревет претрпе неколку генерации на MK1, MK2a, MK2b и други оптимизација на подобрувања, и сега надвор од третата генерација MK3 топол кревет. MK3 се користи во алуминиумска плоча процес, што е во прилог на површина од алуминиум термички отпор на жица, коефициент на топлинска спроводливост и термичка отпорност, го издржат напонот на извршувањето е значително подобро отколку на претходната серија, во споредба со MK1 и MK2 во светлина, тенок, мали, и супериорен сигурност!

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Heatbed
Бренд Име:
SWMAKER
Број На Модел На:
220mm*220mm*3мм
Производи во категоријата