.

.

Бесплатен превозот 10 поставува ht5.08 3pin Терминал приклучок тип 300V 10A 5.08 mm теренот конектор за pcb завртка терминал блок

Бесплатен превозот 10 поставува ht5.08 3pin Терминал приклучок тип 300V 10A 5.08 mm теренот конектор за pcb

DEN 105.12

Од стоката
Во магацинот

Пакет : 10 Поставува 3 P 5.08 mm PCB Терминали (вклучува 10 Компјутери Приклучоци + 10 Компјутери Sockets) на Теренот : 5.08 mm Столбови : 3 P Завртка : М2.5 Челик Цинк позлатен Жица guard : phosphor бронза, Ni позлатен или нерѓосувачки челик Pin header : Месинг, Калај позлатен Домување : PBT, UL94 V-0 ЕЛЕКТРИЧНИ Номинална струја : 10 A да Издржи напон : AC1500 V/1 Min МЕХАНИЧКИ Temp опсег : -40~+105 целзиусови степени MAX Лемење : +150 целзиусови степени за 5sec вртежен момент : 0.4 Nm (3.5 lb.во) Лента должина : 7-8мм За AWG 22-14 MAX 2.5 MM2

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
ELECAPITAL
Број На Модел На:
3P
Производи во категоријата