.

.

Вистински 4 оска!!! 1325 cnc рутер машина 4 оска, 1530 atc рутер 4axis факултативна

Вистински 4 оска!!! 1325 cnc рутер машина 4 оска, 1530 atc рутер 4axis факултативна

DEN 871200.00

Од стоката
Во магацинот

: 2000 KG 28 Гаранција 1,5 години од денот на комисијата 29 Опционални Делови Прашина колектор/ Прашина капи за три оска Вакуум Пумпа Ротари систем Магла-систем за ладење Yaskawa/ Panasonic Серво мотори
D Детални фотографии
На Апликации & Примероци
Преработка на дрво : обработка на различни мебел, како што се врата, прозорец, кабинет, занает, дрво врата, дрво екран и така натаму. И ние, исто така може да го прилагодите еден за вас или да ви прати решение. Тоа е лесно да се работи?
Тоа е тоа.Висок квалитет и конкурентна цена
2.03/300мм 4 X,Y,Z Repositioning Точност ±0.
Со цел да се осигура компанијата слика, добра репутација на компанијата обично може да произведе добар квалитет на машина. Инженери се исто така достапни за да служат во странство, ако е потребно. Брза Патување го Оценувате 30000mm/мин 11 Max.
Стр Параметри на Реален 4 оска!!! 1325 cnc рутер машина 4 оска, 1530 atc рутер 4axis факултативна
Нема. Машина за квалитет. Ние ќе се обезбеди потрошни делови на агенцијата цена кога ви треба замена. Потрошувачка на енергија (Без вретено) 4.
Ова е прв пат јас го користам овој вид на 4 оска cnc рутер .
Еден По продажба на услуги
1. X,Y оските пренос со опрема багажник, Z оската пренос со увоз Германија топката завртки, обезбедува стабилно и непречено движење на машината.Она материјали не сакате да engrave или намали?
Различни типови на cnc машина се однесуваат на различни материјали. Увезени додатоци. Последно, но не и најмалку важно е компанијата.
Ако сакате да бидете сигурни дали оваа оска 4 cnc рутер погодна за вашиот материјал, се молам да ми кажете :
1. Квалитетот е на најважните фактори треба да се разгледаат пред да се избере 4 оска машини cnc рутер .Струг кревет е силна и без дисторзија. Примена на возачот со висока дефиниција subdivision обезбедува брзо расте и висока точност. Англиски водич видео и настава книга се испратени до вас слободни заедно со 4 оска машини cnc рутер
2.

Таа е поголема од информацијата

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Бренд Име:
ACCTEK
Број На Модел На:
M1325 cnc рутер машина 4 оска
Табела површина:
Вакуум и Т-слот за комбиниран
Рамка:
Челични цевки структура
Макс Работна Брзина:
20000mm/ мин
Вретеното брзина:
0--18000 rmp
Работен режим :
YASKAWA Серво
Команда Јазик:
G Кодот
Вретено:
4.5 kw воздух за ладење вретено
Оперативен Систем:
DSP;Syntec факултативна
Софтвер:
Powermill со пост процесор
ATC:
факултативна
Производи во категоријата