.

.

НЕМА.HFD070 Специјален Дизајн Вода Трансфер Печатење Филм Хидрографски Филм 50cm*10m aqva печатење

НЕМА.HFD070 Специјален Дизајн Вода Трансфер Печатење Филм Хидрографски Филм 50cm*10m aqva печатење

DEN 1235.00
DEN 1583.04

Од стоката
Во магацинот


Молиме забележете : Оваа НЕ е Налепница. Ако не го користите овој вид производ претходно,ве молиме проверете краток Инструкциите подолу пред да го купат. Ако ви треба детали инструкции,ве молиме јавете се во нашата служба за корисници.
Вода / Хидрографски Трансфер Печатење Филм Применливи за различни материјали, вклучувајќи пластика, метал, керамика, дрво, камен, смола, исто така, може да се реализира трансферот на нерамни површини,нејзината спаси моделот школарина споредуваат со други печатење технологија и лесен за ракување.
Точка Бр. HFD070 Големина : 0.5 m*10m(5 квадратни метри)
Повеќе Производи : метар

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Decals & Налепници
Објектот Висина:
0inch
Бренд Име:
Хидро уметности
Објектот Должина:
10m
is_customized:
Yes
Материјал Тип:
PVA
Објектот Тежина:
0.5kg
Специјални Функции:
Персоналните Декорација
Објектот Ширина:
0.5m
Име на производ:
вода трансфер печатење филм/хидрографски филм/hydrographics филм
Име:
Хидро уметности
Примена:
глувчето/автомобили&моторни/врата/тркало на автомобилот/homedecoration
Обрасци:
кавер - /карбонски влакна/черепот/дизајн/цвет/дрво/мермер/леопард
Дебелина:
0.03 mm~0.04 mm
Место на Потекло:
Кина Копното
OperationTemperature:
25~35
Материјал на хидрографски филм:
Може да се деградирани од бактерии и ензими 100%
Производи во категоријата