.

.

Colloid мелница сусам colloid мелница путер од кикиритки colloid мелница соја мелење машина слој мелење машина JML50

Colloid мелница сусам colloid мелница путер од кикиритки colloid мелница соја мелење машина слој мелење машина

DEN 32400.00

Од стоката
Во магацинот


5, други индустрии : пластична индустрија, текстилната индустрија, хартија индустрија, хемиска индустрија, заштита на животната средина, заштеда на енергија, нано материјали, од големи и средни училишта, научно-истражувачки единици, итн.
Сликата покажува :
Ако ви треба други modle на овој вид на машина, ве молиме да бидат слободни да контакт.
JML50 Colloid мелница сусам colloid мелница путер од кикиритки colloid мелница соја мелење машина слој мелење машина
Colloid мелница апликација индустрија :
1, прехранбената индустрија : алое, ананас, семе од сусам, чај, сладолед, месечината торта кутии, путер, џем, овошни сокови, соја, грав паста, црвениот bean паста, а во млеко, млечни протеини, соја млеко, пијалоци и така натаму.
Телото носат
Во споредба со притисок тип хомогена машина, colloid мелница е еден вид на центрифугални опрема.
2, хемиска индустрија : бои, пигменти, бои, бои, дизел, пластика, кожа, итн. Моторни според различни видови на различните потреби за посебен дизајн, моторни страната заврши со вода тркала, за да се спречи истекување.
4, секојдневно хемиски, детергент, шампон, паста за заби : чевли полски, виш козметика, сапун, туш гел, pomade итн.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
LZHZXY
сертификација:
CE
Капацитетот на Работа, Чаша (Чаша):
0.01-0.2 Т/H
Број На Модел На:
JML50
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Моќност (W):
1.1 KW
Напон (V):
220V/380V
Функција:
слој мелење машина
Додатоци:
слој мелење машина
Капацитет:
0.01-0.2 Т/H
емулзија финост:
2-50um
прилагодени опсег:
1-0.01 мм
пополнување излез дијаметар:
15
Број На Производ:
FL0600
Производи во категоријата