.

.

Нови Широк Напон DC12V 24V 36V 48V 1CH 30A Реле RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Црвени Копчиња Предавателот Со Приемник

Нови Широк Напон DC12V 24V 36V 48V 1CH 30A Реле RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Црвени Копчиња

DEN 1200.00
DEN 1333.44

Од стоката
Во магацинот

Притиснете на прекинувачот е на товар ,олабави е да се исклучите товарот. ( Self-locking контрола режим : Притиснете го прекинувачот е на товар, притиснете исто вклучите повторно е да се исклучите товарот .Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно.
Ве молиме да ни кажете што излез државата дали сакате по поставување на цел, или ние ќе брод до вас како стандардна "Еден (бутване)". Можете да изберете сите работи начин на кој можете да изберете, ќе мора подобро да изберат Бутване или авто-заклучување, па сите копчиња се користи .Постои учење копчето на контролниот панел на допир прекинувач, на копче се користи да се научат и да ги отстрани код.Примачот
Канал : 1 CH
Излезна Струја : 30 A
Примачот на Осетливост : -100d Bm
Работна температура : -20 "C - +60" C
Работа на пат : бутване, self-locking, интер-кодот
PCB Големини : 70*51*21mm
Излез работи начин : 1)Авто-заклучување : Поврзете на скокач на Т. Тоа може да се промени со Заварување на самото Место од страна на Лемење.Треба еден channel switch и со едно-копче далечински контролер.Тоа може да научат повеќе од 12 КОМПЈУТЕРИ 2262 или 1527 чип со различни код безжичен далечински контролер. Притиснете кое било копче на далечинскиот контролер да се емитуваат сигнал, менувачот два пати и се исклучува .) Учење и отстранување метод : 1 . Delete remote control метод : задржете го учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани.
Кодирај : учење кодот
Максимално оптоварување : ≤ 40 A
2. Ве молиме забележете дека :
Тука е 3*1 CH и 1*2 копчиња на далечинскиот управувач. (Треба еден channel switch и 2-копче за далечински контролер.Предавателот
Оперативен Напон : DC12 V-48 V
Оперативен Фреквенција : 315 MHz/433 MHZ (Default 315 MHz)
Фреквенција на Далечина : 0-200m
(ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ).

Таа е поголема од информацијата

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Карактеристики:
DC12V-48V 30A
Далечински Растојание:
20-200m
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Број На Модел На:
SKU7647
Материјал:
Пластични
Max. Напон:
DC12V-48V
Max. Тековната:
40A
Фреквенција:
315MHz 433MHz
Работна температура:
-20'C - +60'C
Копче:
A B Копче
работни начин:
Бутване, self-locking, interlocking
Употреба На:
електрични гаражни врати
Употреба Б:
Обичните електронски кодот
Употреба C:
електрични гаражни врати
боја:
Бела
Производи во категоријата