.

.

РК хеликоптери Радио Контрола на Авиони без глава Режим за Летало Quadcopter Мини за Cheerson CX-10 2.4 G 4CH 6Axis Далечински Управувач Играчки

РК хеликоптери Радио Контрола на Авиони без глава Режим за Летало Quadcopter Мини за Cheerson CX-10 2.4 G 4CH

DEN 756.00
DEN 1096.32

Од стоката
Во магацинот


РК хеликоптери Радио Контрола на Авиони без глава Режим за Летало Quadcopter Мини за Cheerson CX-10 2.4 G 4 CH 6 Axis Далечински Управувач за Да ys
Карактеристики :
4 канал мини возен quadcopter
Фрли да лета,вистински 6 оската жиро
Нагоре/надолу/лево/десно/страна лет/лебдиш/флип / страна стартување
3 лет брзина на режимот
4 боја на располагање
Нисконапонски аларм
Со LED светло за ноќно летање
Спецификации :
Точка име : РК Quadcopter за Cheerson CX-10
Извор На Гориво : Електрични
Жиро : 6 оска
Фреквенција : 2.4 G
Материјал : ABS
Лет време : околу 5-8 минути
Време на полнење : 30 минути
Контрола на далечина : за 20-50 M
Батерија за quadcopter : 3.7 V 100mah
Батерија за предавателот : 2 x AAA батерија(не се вклучени)
Сертификат : EN71,EN62115,ROSH,HR4040,ASTM,RTTE,CE.
Боја : портокалова
Wheelbase : 45mm/1.8 инчен
Големина : 43 x 43 x 20mm/1.7 x 1.7 x 0,8 инчи
Пакет големина : 75 x 75 150mm x/3 x 3 x 6 инчи
Нето Тежина : 75g
Пакет тежина : 132g
Пакетот Вклучува :
1 x Мини РК Quadcopter
1 x 2.4 G предавателот
1 x USB кабел за полнење
1 x резервни бришачи сет
1 x упатство
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме да не го користите моќен AAA батерија за предавател, нормално батерија ќе биде во ред,
во спротивно, тоа може да предизвика предаватели добивање на топла и изгорени.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
Cheerson
Материјал:
Пластични,Метални
Пакетот Вклучува:
USB Кабел,Оригинална Кутија,Оперативни Инструкции,Далечински Контролер
Далечинска Контрола:
Yes
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Далечински Растојание:
околу 20-50M
Димензии:
43 x 43 x 20mm/1.7 x 1.7 x 0,8 инчи
Извор На Енергија:
Електричен
Полнење Напон:
Нормално
Време На Полнење:
30 минути
Карактеристики:
Блескави
Гаранција:
No
Предупредување:
да се чува далеку од огнот
Приклучоци Тип:
USB
Моторни:
Brushless Мотор
Контролор На Батеријата:
2 x AAA батерија(Не се Вклучени)
Контрола На Канали:
4 Канали
Акција Време:
за 5-8 минути
Контролор На Владата:
MODE1,MODE2
Возраст Опсег:
> 8 години
Број На Модел На:
VMAR9550
сертификација:
CE
Тип:
Хеликоптер
Воздушна Фотографија:
No
Пакетот Вклучува:
1 x резервни бришачи сет
Материјал:
ABS
жиро:
6 оска
Фреквенција:
2.4 G
батерија за quadcopter:
3.7 v 100mah
Сертификат:
EN71,EN62115,ROSH,HR4040,ASTM,RTTE,CE.
боја:
Портокал
Wheelbase:
45mm/1.8 инчен
Нето тежина:
75G
Производи во категоријата