.

.

Melasta 2Pack 2/3А 8.4 v 1600mAh Стап NIMH Airsoft Пиштоли Батеријата Пакет со Мини Tamiya Конектор

Melasta 2Pack 2/3А 8.4 v 1600mAh Стап NIMH Airsoft Пиштоли Батеријата Пакет со Мини Tamiya Конектор

DEN 1075.00
DEN 1344.00

Од стоката
Во магацинот


Ве молиме имајте во предвид :
За клиенти во Канарските Острови од Шпанија, чии поштенски код е 35000-35999 или 38000-38999.
Ве молиме не го стави на ред за овој производ, ние не се сигурен начин да се испрати на батеријата вашата адреса во моментов.
Melasta 2 Pack 2/3А 8.4 v 1600m Ah Стап NIMH Airsoft Пиштоли Батеријата Пакет со Мини Tamiya Конектор
MELASTA батеријата, првиот избор на автомобил мотори за повеќето врвот Формула SAE Тркачки Тимови во светот од 2012 до денот!
Батерија Тип : Никел Метал Hydride (Ni MH Батерија)
Напон : 8.4 V
Реалниот Капацитет од 1600mah
Батеријата тежина : 160g/5.64 оз по Пакет
Испуштање Приклучок : Мини Tamiya Женски конектор
Празнење Стапка : 10 C
Јачина на звук : Дијаметар 20.6 мм и Должина 200mm
Жица Мерач : 16 AWG Силикони Жица
Полнење време : стандард задолжен во 160m A за 15 часа,брзо полнење на 1600m A за 1.1 часа
Забелешка : за да се осигурете се дека батеријата е компатибилна со вашиот airsoft,ве молиме проверете ја батеријата сад големината на вашиот airsoft пиштоли пред да нареди!
1.Параметар : 8.4 V,2/3А x 8 Клетки,Стап NIMH Батерија Пакет
2.Конектори : Mini Tamiya Женски конектор собрани со 16 AWG жица
3.Melasta Ni MH технологија : Не ќелија меморија ефект
4.Стандардни Димензии : Дијаметар 20.6 мм и Должина 200mm
5.Гаранција : 35 - ДЕН политика на враќање и 1 Година гаранција
Пакетот Вклучува :
2x Melasta 8.4 V 1600mah Ni-МЗ Батеријата
Како професионален дизајнер и услуги на напредни полнење батерии и пренослива моќ решение,
MELASTA континуирано посветени ресурси и напори за развој на високи перформанси и сигурни производи
за индустриските и потрошувачки апликации во денешниот глобален пазар.
Нашите производи се предмет на најновите меѓународни стандарди,како што CE,ROHS,FCC ИТН.

Таа е поголема од информацијата

Замена На Батеријата:
Yes
Тип:
NI-МЗ
Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
RC84-MT16S-2
Батеријата Број:
2 парчиња
Бренд Име:
melasta
Номиналниот Капацитет:
1600mAh
Големина:
Diameter 20.6mm and Length 200mm
Напон:
8.4V
Тип:
ni-мз батеријата
Испуштање На Приклучокот:
Мини Tamiya
Капацитет:
1600mAh
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
1600mAh
Производи во категоријата