.

.

LED Предните Светла за Магла За JAGUAR XK Купе _J43_ 2006-2013 2014 2015 Автомобил Стил Брана Висока Осветленост светилки drl Возење магла 1set

LED Предните Светла за Магла За JAGUAR XK Купе _J43_ 2006-2013 2014 2015 Автомобил Стил Брана Висока Осветленост

DEN 1922.00
DEN 2261.76

Од стоката
Во магацинот

Лесно да се инсталира. Превозот : 1. Ви благодарам многу!
.Може да се користи како дење работи светла. Водоотпорен, Rainproof возачот, Shockproof, може да се работеше добро, дури и во суровата средина. Бидете внимателни за да се избегне дробење или сечење на светилки.Околу 12-35 Работни дена за да стигнат до, на пакети ќе стигнат брзо до некои земји и некои од нив ќе потрае малку подолго време. Повратни информации : Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите. Кривини и круг стаклена површина, Внатрешни ABS Пластика Опкружувачки Прстен. Целосно 1 година гаранција! Функција : Сијалица Тип : H11 Состојба : 100% нов Боја на светлина : бела (може да се користи како дење работи светла) Сијалица тип : 4 LED чипови со 5 D леќа Напон : 12 V-24 V Моќност : 12 W/PC, 24 W/SET Lumens : 1200lm/PC, 2400lm/SET Работна Температура : -20℃~+105℃ температура на Бојата : 6000 K-6500 K Водоотпорен : IP67 Услуга живот : 30000hrs Поставеност на Возило : пред лево + пред право Материјал : Високо Квалитетна ABS пластика + Поликарбонат леќи заврши + LED фитил Дијаметар : 9 СМ ве Молиме имајте на ум ова е резервни замена на објектот, но не и Вистински! Пакетот вклучува : 2 * Авто LED Магла светлина светилка (одговара за двете право & левата страна) Инсталација белешки : Паркирајте го возилото за безбедност место.Компатибилни Модели на Автомобили : За JAGUAR XK Купе _J43_ 2006-2013 2014 2015 Предности на XIANGSHANG LED Светло : 6000 K Белата светлина и 12 W 1200 LM по сијалица LED осветлување. Не допирајте светилки со вашите прсти за да се избегне предизвика впивање. ако објектот е неисправен или не работат добро ве молиме да не известите пред да замине негативна или неутрална повратни информации,Ние ќе се обидеме потрудиме да работат со вас за да го реши секој проблем.000 часа на брилијантен постојана светлина.

Таа е поголема од информацијата

Материјал Тип:
ABS пластика + Поликарбонат леќи заврши + LED фитил
Специјални Функции:
Водоотпорен
XK-Година:
2012,2008,2014,2007,2011,2013,2015,2010,2009
Бренд Име:
XIANGSHANG
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Име На Модел:
LED Светла за Магла За JAGUAR XK Купе _J43_ 2006-2015
Објектот Дијаметар:
9cm
Jaguar Модел:
XK
Објектот Тежина:
0.5kg
За Возило Брендови/Модел:
Jaguar
Wattage:
12W/PC, 24W/SET
Тип На Светилка:
Производи во категоријата