.

.

5 in1 58MM Цвет Леќа Худ EW-60C II EW-63C/58mm УВ Филтер/58mm 3-Фаза Гума Леќа Хауба за Canon 800D 760D 750D 77D 18-55мм

5 in1 58MM Цвет Леќа Худ EW-60C II EW-63C/58mm УВ Филтер/58mm 3-Фаза Гума Леќа Хауба за Canon 800D 760D 750D

DEN 444.00
DEN 504.00

Од стоката
Во магацинот

Одговара на Сите Леќа со Филтер Тема Не е издржлива метална филтер тема на овој аспиратор. Ве молиме однос на филтер големина (дијаметар), за точниот филтер адаптер. Расклопна & Прилагодливи Худ Должина Може да се пропадна во 3 стилови за прилагодување на аспираторот должина. Еден аспиратор за различни леќа Само треба да носат еден аспиратор за различни објективот на истиот филтер големина. Гумени капак е повеќе отпорни на влијанието и помала е веројатноста да бидат скршени. ЗАБЕЛЕШКА : за Да се инсталира на филтерот правилно, филтер адаптери може да бидат потребни за одредени камера модели. Со предниот филтер конец, можете да го користите и други филтри заедно со овој аспиратор. Намали тоа за широк агол на снимање.
5 in1 58 MM Цвет Леќа Худ EW-60 C II EW-63 C/58mm УВ Филтер/58mm 3-Фаза Гума Леќа Хауба за Canon 800 D 760 D 750 D 77 D 18-55мм
Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет.
Пакет Содржина : 1 X Леќа Худ EW-60 C II 1 X Леќа Худ EW-63 C 1 X 58mm 3-Фаза Расклопна Гума Леќа Аспиратор 1 X 58mm Цвет Леќа Аспиратор 1 X 58mm Ултра Виолетова (УВ) Филтер Леќа, Blac (нема мало пакување)
. Худ направен од висок квалитет на гума која може да се распадна лесно. Лесно да се Носат Може да се распадна за лесен за складирање и за носење. Објективот худ обезбедува рентабилно решение за проблемите предизвикани од сонце сјајот дожд и ветер разнесени остатоци и, исто така, е важна во обезбедување на заштита од удари и оштетувања. Прошири за telephoto снимање. Одговара на сите леќа со филтер нишка од Nikon Канон Сигма Tamron Sony Minolta Олимп. Покрај тоа, од крајот на објективот е продолжен, исто така ќе добиете дополнителна корист на некои екстра заштита од случајно влијание Леќа капи блок страна сјајот и зголемување на заштита обезбедено од страна на филтри за леќа површина и прстен.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
WINOTAR
Компатибилен Бренд:
CANON
Број На Модел На:
LH0003
Пакет:
No
Производи во категоријата