.

.

Водоотпорен PH Пенкало Метар Protable Дигитални PH Тестер за Аквариум Базен Вода Вино Урина Лабораторија за Автоматска Калибрација 30%попуст

Водоотпорен PH Пенкало Метар Protable Дигитални PH Тестер за Аквариум Базен Вода Вино Урина Лабораторија за

DEN 818.00
DEN 1152.00

Од стоката
Во магацинот

Водоотпорен PH Пенкало Метар Protable Дигитални PH Тестер за Аквариум Базен Вода Вино Урина Лабораторија за Автоматска Калибрација 30%попуст
Мерен опсег 0.00-14.00 PH
Точноста 0.01
Температурна компензација спектар 0.0-50.0 (°)
Апликации : лабораториски, индустриски, отпадни води третман, научни истражувања, фармацевтски, electroplating решение, допрете вода, aquaculture, вода за пиење, ензими, па вода, морска вода, котел вода, риба резервоарот за вода, базен со вода, фотографски исплакнете, мастило, преработка на храна , Ionized вода, апарати за тестирање на квалитетот на водата, физички и хемиски наставата, козметика, човечка урина PH вредност.
Употреба : се Отстрани пенкало, отворете го вклучите, се стави на тест решение промешајте, на вредност може да се чита вредноста на стабилноста!
Answer : ___________________________ NOTE : оваа ставка ќе не вклучува батерија и мало поле

Таа е поголема од информацијата

Број На Модел На:
1
Бренд Име:
JUANJUAN
Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
No
DIY Материјали:
Водовод
Производи во категоријата