.

.

10x Standoffs (3x3mm) и Завртки за Одбор Планината видео надзор AHD TVI CVI 1080P IP WIFI ИНФРАЦРВЕНИТЕ Камери, Камера Поддршка

10x Standoffs (3x3mm) и Завртки за Одбор Планината видео надзор AHD TVI CVI 1080P IP WIFI ИНФРАЦРВЕНИТЕ Камери,

DEN 143.52

Од стоката
Во магацинот


Thesestandoffs и шрафови, кои се користат за позиционирање и да се обезбеди слика sensorinside повеќето куршум и купола CCTV камери.
Карактеристики :
Повеќето од industrialstandard CCTV камери за безбедност доаѓаат со моно-фокусна фиксна-ирис леќи dueto цена и лесен за одржување. Сите камери се собрани со еден специфичен сет ofstandoffs и завртки за да се обезбеди најдобри оптимални резултати од cameramanufacturers.
Монтери oftenrepair или надградба на нивните камери, со замена на компоненти, како што се, сликата sensorboards, IR illuminators, леќи, кабли и камера црева. Поради differentmanufacturers и се разликуваат големини на сите компоненти, инсталерот обично haveto фина мелодија и повторно фокус камерата со промена на позицијата на imagesensor внатрешноста на камерата. Исто така, orbs предизвикана од несакан IR рефлексии и darkcorners се заеднички проблеми во безбедносните камери за надзор. Повеќето од theabove прашања може да биде коригирана со промена на растојанието помеѓу IRilluminator и леќата, или менувањето на сликата сензор одбор на внатрешната обвивка.
§ Висок Квалитет Copper Standoffs
§ Висок Степен На Метални Навртки
§ 100% КК Прегледано
Објектот Вклучува :
Десет (10 парчиња) standoffs и Десет (10 парчиња) завртки.
Спецификации :
Ќор-Сокак – Надворешен Дијаметар
3.0 mm
Ќор-Сокак – Вкупна Должина
6.0 mm
Ќор-Сокак – Навој Пост Должина
3.0 mm
Ќор-Сокак И Тело, Должина
3.0 mm
Ќор-Сокак – Материјал
Дувачкиот
Ќор-Сокак – Финиш
Злато Боја
Завртка – Глава Дијаметар
3.3 мм
Завртка – Вкупна Должина
4.0 mm
Завртка – Дупка Со Дијаметар
2.0 mm
Завртка – Материјал
Алуминиум
Завртка - Финиш
Црна
Тежина (Вкупно)
1.08 оз

Таа е поголема од информацијата

Број На Модел На:
HD-3+3-10pcs
Бренд Име:
HSmart HD
Производи во категоријата