.

.

Корисна бар-код скенер автоматско бар-код читач на пораки со држачот за поддршка на Екранот, fuzzy и несовршени бар кодови

Корисна бар-код скенер автоматско бар-код читач на пораки со држачот за поддршка на Екранот, fuzzy и несовршени

DEN 1685.00
DEN 1872.00

Од стоката
Во магацинот

Корисна бар-код скенер, автоматски бар-код скенер со држач Опис на Производот Карактеристики
- Поддршка на Екранот, fuzzy и несовршени бар кодови
- Подобро
- капка-отпорот
- Побрзо брзина 300times/втор
- Потчукнување Скенирање и Автоматско Скенирање и Континуирано Скенирање
- Поддршка на прилагодување
- Auto-уреди со покажувач на функцијата со носителот Апликации
ПОС,Логистика,Складиште за управување со податоци managemnent
Апликации ПОС,Логистика,Складиште за управување со податоци managemnent извор на Светлина тип Optical Imaging; бран должина е 650mm. Слики сензор линеарна слики сензор(CCD) Пиксели резолуција : 2500 пиксели бар-код прецизност : ≥ 5mil Печатење Contrast Ratio : ≥ 30% бар-код тип : UPC/EAN/ЈАНУАРИ, UPC/EAN со Дополнителни, UCC/EAN 128, Кодекс 39, MSI, Code11, Кодекс 39 Целосна ASCII, Кодекс 39 Tri Optic, Кодекс 128, Код 128 Full ASCII, EAN-13, EAN-8, UPC-А, UPC-E, ISBN, Кодекс 93, GS1 Databar, Codabar, Code93, Discrete2of5, IATA, RSSvariants, Codabar, Chinese2of5, Меѓународниот општ димензионални бар-кодови, на пример Inteleaved2/5, Interleaved2of5,Кина поштенски код и така на брзина на Скенирање : 300times/s Скенирање агол : Лево/anticlockwise ±55° Нагоре и надолу : ±25° Лево и десно : ±75° Интерфејс на скенер : RJ-45 Големина(Должина x Ширина x Висина) : 92.5×70×154.6 mm Тежина : 127g Индикатор : Ѕвончето и LED индикатор за Максимална потрошувачка на енергија : 650mw Работен напон : DC5 V Електрична струја : Максимална струја 130ma Работат на струјата : 86ma Режим на струја : 42ma Accessaries Кабел : RS232/USB кабел за податоци(1.8 m) Средина Складирање Температура : -40°C ~ 60°C Работна Температура : 0°C ~ 50°C Релативната Влажност : 0 ~ 95% Анти-удар : Работи добро по падот од 2.5 m висина IP Оценка : IP52 Сертификати CE, Ro HS, ISO9001 : 2008, ISO14001 : 2004

Таа е поголема од информацијата

Длабочина На Боја:
32 Бита
Скенирање Широчината:
A4
Број На Модел На:
1102Bz
Бренд Име:
ZYXRZYL
Скенирање Тип На Елемент:
ccd
Тип На Производ:
Преносни Скенер
Скенирање Извор На Светлина:
ласерската светлина
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Бар-Код Скенер
Оптичка Резолуција:
300*600
Новина:
Нови
Брзина На Скенирање:
300s
Производи во категоријата