.

.

Топла Продажба Мини AC220V RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Предавател и Учење Код Примачот за Моторни и Електрични Вратата

Топла Продажба Мини AC220V RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Предавател и Учење Код Примачот

DEN 900.00
DEN 999.36

Од стоката
Во магацинот

еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач
2)Авто -заклучување/Self-Latched : притиснете едно копче за едно време работи/НА . (еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач )
3)Интер-заклучување /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . Интер-заклучување . притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .
1)Приемник (switch)
Канал : 1 CH
Работен Напон : 220 V (180 V-240 V)
Макс оптоварување струја : 10 A (треба подобро помал од 7А)
Работна Фреквенција : 315 Mhz/433 Mhz
Примачот на осетливост : : >-95d B
Работна температура : -10'C - +60'C
Излез начин : Бутване .потоа ќе притиснете некое копчиња на далечинскиот управувач за да предавател сигнал . ( еден channel switch треба 2 копчиња на далечинскиот управувач )
Метод На Учење :
Притиснете го копчето за учење button3 секунди, индикаторот light off . Авто -заклучување е Прилагодлив
Код тип : Учење кодот
Големина со корица : 39*36*26mm
2)Далечински управувач (предавател)
Оперативен Напон : DC12 V
Оперативен Струја : 30 MA
Оперативен Фреквенција : 315/433 MHz
Фреквенција на Далечина : 20М-200 M
(ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање)
Работа/излез начин :
1)Бутване/Не-Latched : притиснете едно копче работи /НА. олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . тоа значи учење успешно кога индикаторот флеш 3 пати додека на индикатор светлото.
Answer : ___________________________ Note : 433mhz и 315 mhz се достапни ,315mhz ќе бидат испратени ако не постои побарувачка на фреквенција
3)Пакет Се Вклучени :
4x Приемник(со Капак)
1x Transmitter(Батеријата не се вклучуваат)
.
Примена :
Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, ) безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.

Таа е поголема од информацијата

боја:
220V 315MHZ, 220V 433MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
SKU7753
Бренд Име:
MITI
Карактеристики:
AC220V Мини
Гаранција:
1
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Канал:
1
Фреквенција:
315MHZ/433mhz
Тип На Кодирање:
Учење кодот
работни начин:
Бутване , авто-заклучување и интер-lock(Прилагодливи од страна на шапка скокач)
Примачот Чувствителност:
>-95dB
Тип:
interruptor
Употреба:
Универзална
Производи во категоријата