.

.

2 ПАРЧИЊА/Многу M-K231 MK731 Црно на Бело/Зелена Касета Етикета Компатибилен за Брат P-допир печатач PT100 PT65 PT85 12mm(1/2) x 8m

2 ПАРЧИЊА/Многу M-K231 MK731 Црно на Бело/Зелена Касета Етикета Компатибилен за Брат P-допир печатач PT100

DEN 372.00
DEN 395.04

Од стоката
Во магацинот


100% компатибилен со Брат P-Допир серија печатач :
Име на модел : МК 731, MK231
Боја : Црно на Зелена, Црно на Бело
Должина : 8m
Ширина : 12mm
PT-100, PT-110, PT-45 M, PT-55 BM, PT-55 S, PT-65, PT-65 SB, PT-65 SCCP, PT-65 SL, PT-65 VP, PT-70, PT-70 BBVP, PT-70 BM, PT-70 BMH, PT-70 DIY, PT-70 HK, PT-70 HOL, PT-70 HOT, PT-70 SP, PT-70 SR, PT-80, PT-80 EU, PT-80 SCCP, PT-85, PT-90, ПТ-M95
Имаме цела серијата Компатибилен Брат Етикета Ленти, Ако треба друга боја или големина на, ве молиме слободно контактирајте со нас!
Што имаме?
Ние си имаме свој фабрика која може да се обезбеди постојан извор на стоки за вас.
Што можеме да понуди?
Имаме целосен опсег на компатибилни етикета лента за сите видови на етикетата принтери. Ако сте заинтересирани за тоа,ние може да испрати бесплатен примерок за вас да ги тестираат.
Што е нашата предност?
Со 8 години производство на искуство,имаме најдобар производ,разумна цена и добра услуга по продажбата. Ние може да ви даде 100% satisfation.
Што можеме gurantee?
Ние можеме да се осигураме дека нашиот лента е 100% competible со печатач и, исто така, 100% во близина на оригиналот. Имаме CE,FCC,Ro Hs Сертификација,така да нема да се грижите за квалитетот и да ги преземат остатокот увери, за да го купите.

Таа е поголема од информацијата

Тип:
печатач лента
Бренд Име:
Markurlife
Компатибилен Бренд:
Брат
Тип:
Лента
Број На Модел На:
МК 731, MK231
Применливи Опрема:
етикета печатач
Функција:
Компатибилен
боја:
Црно на Зелена, Црно на Бело
Материјал:
ABS + ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ
Режим број:
MK731, MK231
Ширина:
12mm
Должина:
8m
Пакување:
воздушното перниче
сертификација:
CE,FCC,RoHs Сертификација
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Гаранција:
12 месец
квалитет:
толку добра како на оригиналот
Производи во категоријата