.

.

BUHESHUI Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел+Жица/Кабел DIY Соларен Полнач Соларен Модул 1W 6V Студија 82*85MM 10pcs/многу

BUHESHUI Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел+Жица/Кабел DIY Соларен Полнач Соларен Модул 1W 6V Студија

DEN 1246.00
DEN 1416.00

Од стоката
Во магацинот


Трговија на големо! Мини Поликристални Соларен Панел Соларни ќелии DIY&Тест Сончевиот Систем Соларен Модул 0.9 W 6 V 10pcs/многу Бесплатен Превозот
Опис На Производот
1.бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2.Епоксидна Соларни Ќелии
3.поликристални силикон
4.Макс работа напон : 6 V
5.Макс работат на струјата : 0-160ma
6.моќност : 0.9 W-1 W
7.Димензија : 85mm×82mmx 3 мм
Како да се избере соларен панел :
Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.2 V
2 V ~ 2.5 V
2.4 V
3.5 V ~ 4 V
3.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ . НАУКА ПРОЕКТИ . ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ . ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО НАПОЈУВА МОДЕЛИ / ИГРАЧКИ / СОЛАРНИ ПРИКАЖУВА .
Пакети вклучуваат : 10 x 1w соларен панел

Таа е поголема од информацијата

Број на Панели:
1
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Број На Модел На:
85*82+Кабел
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Номиналниот Капацитет:
NO
Max. Моќност:
0.9 W
is_customized:
Yes
Број на Клетки:
12
Големина:
85*82*3MM
Производи во категоријата