.

.

BOYA СТРАНА-SM80 Стерео Видео Микрофон со МИКРОФОН Шофершајбната за Canon Nikon, Sony dslr фото Камера Микрофон, видео камера + МИНИ Tripod

BOYA СТРАНА-SM80 Стерео Видео Микрофон со МИКРОФОН Шофершајбната за Canon Nikon, Sony dslr фото Камера Микрофон,

DEN 2637.60

Од стоката
Во магацинот


BOYA СТРАНА-SM80 Стерео Видео Микрофон со МИКРОФОН Шофершајбната за Canon Nikon, Sony dslr фото Камера Микрофон, видео камера + МИНИ Tripod
Карактеристики :
Високо квалитетен стерео микрофон
Дизајниран за употреба со dslr фото апарати,camcorders
90/120 степен пикап шема префрлување
Компактен ,лесен дизајн
Две-чекор high pass филтер
Прилагоден звук намалување(-10d B,0d B)
Прилагодливи снимање ниво
3,5 mm приклучок за слушалки и lineout
Интегрирани шок планината и чевли планината со treaded 1/4" socket
Спецификации
Микрофон : Stereo X/Y кондензаторот микрофон
Зачестеност Одговор : 35-20,000 HZ+/-3d B
Јачина на Бучава Сооднос : 78d B или повеќе
Осетливост : -33d B=/-1db/02d B=1 V/Ап,1k Hz
Излезна Отпорност : 200ohm или помалку
Случајот : АБС Изградба
Моќност : 2 AAA Батерии ()не се вклучени)
Вклучува : 3.5 mm стерео приклучок,слушалка,крзно ветробранското стакло,торбичка
Димензии : 95*55*80mm
Тежина : 78g
Погоден за : Користи на DSLRs, camcorders и видео камери. Пакетот Вклучува : 1pcs x BOYA СТРАНА - SM80 Микрофон 1pcs x 3.5 mm Стерео Connecter 1pcs x Крзно ветробранското стакло 1pcs x Слушалка 1pcs x Торбичка Оригиналниот Пакет

Таа е поголема од информацијата

Пакет:
Yes
Стил:
Вградениот Микрофон
Бренд Име:
BOYA
Поставете Тип:
Мулти-Микрофон Колекции
комуникација:
Жичен
Поларните Обрасци:
Пушка
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Број На Модел На:
ПО SM80
Употреба:
Фаза На Изведба Безжичен Микрофон
Стил:
стерео микрофон
Производи во категоријата