.

.

Кујнски Ножеви Германија Ножеви со абонос дрво Носителот лосос Режење Мулти-Функционални Готвач Нож суши sashimi нож freeship5.2

Кујнски Ножеви Германија Ножеви со абонос дрво Носителот лосос Режење Мулти-Функционални Готвач Нож суши sashimi

DEN 7027.00
DEN 11520.00

Од стоката
Во магацинот

2
Сечилото Материјал : Увезени од Германија 1. Посебни Ергономски дизајн, се насочат нож и конусни да се зајакнат обезбеди совршена рамнотежа. Боење е нормално и нема да влијае на перформансите на сечилото или храната што ќе се намали.
5, Wüsthof,Zwilling Близнак, Светот Кујна,ОМЕГА се нашите ОЕМ клиенти.
- Овој вид на германски челик не ' рѓосувачки и ќе дамка со употреба.4116 Нерѓосувачки челик од Германија Thyssen Krupp Група, до висок стандард на Germanny Din17400.Супериорен рака контрола, агилност и удобност.
2, парична Казна суровини извори од Шведска,Јапонија,Германија,САД за да се гарантира квалитетот на нож. Тој е дизајниран да биде специјално користи само за boneless риба.Еден од нашите ножеви беше собрани од страна на списанието во САД.
Кујнски Ножеви Германија Ножеви со абонос дрво Носителот лосос Режење Мулти-Функционални Готвач Нож суши sashimi нож бесплатен превозот 5. )
Цврстина Rockwell C скала : 56-58 HRC
Острината Степен : (6. 5) Острило раб-мелење, Услугата животот е повеќе и подолго.
1, Фабрика директор со 40 Години' Висок степен на кујната & отворено ножеви одлуки искуство. 3)Вакуум Топлина Лекување и -80 Степен ниски температури Третман не само за промовирање на ножот цврстина од 1-2 степен, но се подобри ножеви' цврстина и ' рѓа отпор во голема мера. Сепак, ако сакате да се избегне боење, да ги задржи на ножот се исушат колку што е можно пред да се стави настрана за складирање. Не се лизга зафат.
Супер остри месо slicer
Во Принцип
- Идеален подарок за дома готвачи & професионален готвач. Висока отпорност на корозија и издржливост.
Дршката
1.
Должина на ножот : 270 MM (Single-bevel десниот раб)
Рачка Материјал : Премиум Абонос рачка
(Нежна боја и гробот природна форма основа. и професионални нож острат контактирајте со нас.

Таа е поголема од информацијата

Тип:
Ножеви
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
сертификација:
CE / ЕУ,SGS,LFGB,ОД FDA
Број На Модел На:
LUCKY5.2.1
Функција:
Еко-Пријателски
Нож Тип:
Filleting Ножеви
Сечилото Материјал:
Германија 1.4116 Нерѓосувачки Челик(X50CrMoV15)
Рачка Материјал:
Премиум Абонос Рачка
Нож Тип:
Нови Остри Комунални Deba ,Јапонски ,Западен Стил Кујна алатка
Нож карактер :
Издржливи,Острина, Врвен Работ На Задржување, Дамка & Отпорен На Корозија
Должина На Ножот:
270mm
Острината степен:
(6.0-8.0 N)
Нож Поврзани клучни words1:
Ножеви, Јапонија Нож во собата, нож острилка, блок, нож торба, padauk,
Нож Поврзани клучни words2:
Прибор за јадење, Метал ножеви,не-стап машина, Razon остар , удобност рачка
Нож Поврзани клучни words3:
филе месар зачукуваше Yanagi Господар риба, Japon Суши Нож,scabbard
Нож Поврзани клучни words4:
Sujihiki,Kiritsuke Tanto,Kiritsuke,Hakata, Gyuto,bonning,средување
Производи во категоријата