.

.

55мм УВ Филтер УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет за Nikon D5600 D5500 D5300 D5200 D5100 D3200 D3400 D3300 Со AF-СТР DX 18-55мм Леќа

55мм УВ Филтер УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет за Nikon D5600 D5500 D5300 D5200 D5100 D3200 D3400 D3300 Со AF-СТР

DEN 406.00
DEN 427.20

Од стоката
Во магацинот


55мм УВ Филтер УВ CPL FLD Филтер Леќа Комплет за Nikon D5600 D5500 D5300 D5200 D5100 D3200 D3400 D3300 Со AF-СТР DX 18-55мм Леќа
FLD : Отстранува груби жолто-зелена екипа и дава природата светлина ефект под флуоресцентна светлина Зголемува боја сатурација на предмети кога снимање под природна светлина Брзо се апсорбира вода на површината на стаклото, филтри или леќа. CPL : ги Отстранува несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода или стакло и отсјај од сонцето Зголемува боја сатурација, создавање на длабок, богат сценски слики Помага да се намали количината на светлина запишување на леќа,Особено корисен во мисловните или скитници светлина. УВ : Намали магла и подобрување на контрастот на вашиот видео и дигитални слики со минимизирање на количеството на ултравиолетова светлина. - Особено корисни во областите на висока надморска височина, со снег, или на плажа, елиминирање на несаканите сината екипа. Увезени оптичко стакло, највисокото ниво на transmittance Пакет се Вклучени : 1 x УВ+CPL+FLD-55мм Филтер Поставени

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
coogens
Тип:
УВ Филтер
Пакет:
No
Број На Модел На:
55мм
Производи во категоријата