.

.

CE 1ton Статични Режа Лифт Табела за Кревање Товар лифт

CE 1ton Статични Режа Лифт Табела за Кревање Товар лифт

DEN 91200.00

Од стоката
Во магацинот

До Американскиот стандард ANSI/ASME и Европа стандард EN1570
Безбедносни Мерки На Претпазливост :
1.
Еден од голема предност на опремата е со многу ниска стапка на неуспех.Пратката може да биде договорено од нашата порта до вашата дестинација порта. Прелевање вентил
3.Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазар или мотокар делови продавница.Експлозија-доказ вентил запира платформа за намалување на брзо кога цевка упаѓа.
Инсталиран во јама или на приземјето
Предности :
1.
Вовед :
Управувано од страна на електричен и хидрауличен систем.Одржување на видео ќе се даде откако режа лифт платформата прекине да ви помогне да се поправи.Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава. Итни пад вентил
6.Најсоодветен модел ќе се препорачува да ви откако знаеме за вашето барање.Ние можеме да дизајнираме на customerized режа лифт платформата, како на вашите барања.Анти-малку режа дизајн; главниот pin-roll место усвојува само-подмачкување дизајн со кој се продолжи животниот век.Стандард рампата се направи полесно за да оптоварување и истовар.
Фабриката се покаже :
Контакт Информации :
Денис Qingdao Sinofirst Машини Co. Експлозија-доказ вентили
2.
Често Поставувани Прашања :
1. Заштита од преоптоварување заклучување на уредот.
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Моб : +86-18562653283 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
URL : www.Како може да се клиент поправка на режа лифт, на маса .Притисок олеснување вентил за да се спречи преоптоварување на операција; Проток контрола на вентил за да се направи спуштање брзо прилагодливи.Колку долго е гаранција за квалитет?
Една година гаранција за квалитет.Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.Делови од режа лифт табела може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е потребно.

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Објектот Должина:
1m
Објектот Висина:
1m
Објектот Ширина:
1m
Материјал Тип:
Челик
Специјални Функции:
Антенски Работа Платформа
Име На Модел:
SS
Објектот Тежина:
1000kg
is_customized:
Yes
Автомобил Направи:
Антенски Работа Платформа
Име:
CE 1ton Статични Режа Лифт Табела за Кревање Товар
Производи во категоријата