.

.

LANGLEY Луксузни Автоматски се Види Механички рачни часовници Вистинска Кожа Нерѓосувачки Челик Бенд Скелет Мажите се Види Водоотпорен

LANGLEY Луксузни Автоматски се Види Механички рачни часовници Вистинска Кожа Нерѓосувачки Челик Бенд Скелет

DEN 1680.00
DEN 3359.04

Од стоката
Во магацинот

- Бојата не може да се појави како точно како во реалниот живот поради варијации помеѓу компјутерски монитори и nacked боја на очите разлика. Ве молиме правец до види пред секоја употреба. * Ставете се на се види на хоризонтална состојба и завртете го види за неколку минути пред да го носат. - Скелет dial дизајн открива вашиот модерен точка на гледање. 4 Постои основано времето на патување механички грешка палета, ќе треба повеќе од еден ден или ликвидација на движење, Тоа е нормално да стане бавно, ако корисникот има помала активност на неа.5 см - Бенд ширина : 2,2 см - Движење : Авто-ликвидација Механички - Види бенд : Целосна нерѓосувачки челик бенд & Кожа бенд Случај назад : Нерѓосувачки челик Потсетување : 1. - 5 Bar = 50 метри отпорност на вода , Длабоко отпорност на вода (за ладна вода за туширање и пливање). - Автоматско ликвидација механичко движење ви овозможува да носат се види во секое време. Ве молиме не го свртите копчето за контра-стрелките на часовникот за пресврт, или пролет оштетени.ако висока точност барања за време на купувачот, ве молиме да се биде внимателен да се купи. Ве молиме чувајте го види подалеку од магнети за да се избегнат одлуки види престане да работи. Ве молиме кора сите филмови исклучен пред да го носи. 2 Регулатива време, повлечете го копчето за вториот степен на пренос, и потоа пак стрелките на часовникот за да се прилагоди на одредено време, и Притиснете го копчето и потоа назад на своето место. Пакет се Вклучени : - 1 x Автоматски се види - 1 x Кутија за тоа Како да го Користите 1 прв пат кога ќе користите види, ве молиме да се претвори копчето во насока на стрелките на часовникот 20-25 пати, потоа тресете го види, да го види започнува. Спецификација (приближно) : - Дијаметар : 4. * Автоматско механички види бара корисникот се носат секојдневно, го прават со соодветна сума на движење им овозможи на лентата за да ги задржи работи.

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
Кутии & Случаи Материјал:
Хартија
Функција:
Отпорен На Вода,Шок Отпорни,Светлечки
Dial Дијаметар:
41mm
Бендот Должина:
21cm
Случај Дебелина:
14mm
Стил:
Луксуз
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Ширина:
20mm
Број На Модел На:
L9001
Бренд Име:
langley
Затворач Тип:
Притисни Копче Скриени Затворач
Dial Прозорец Материјал Тип:
sapphire кристално
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Пол:
Мажи
Производи во категоријата