.

.

Обичај DE papel parede infantil, цртан филм мапата на светот мурали за момчиња и девојчиња деца соба спална соба позадина позадина

Обичај DE papel parede infantil, цртан филм мапата на светот мурали за момчиња и девојчиња деца соба спална

DEN 1200.00

Од стоката
Во магацинот


Оваа позадина треба да бидат прилагодени. Сигурни да остави порака за да ми каже големина (висина и ширина) по купувањето . Тоа е Важно . Како да поставите цел 1.Мерење на ѕид димензии висина* width = квадратни метри .Според квадратен метар избор Количина(Слика). На пример : Што треба големината е 3 метри широк, 2 метри. Според големината на областа е : 3m*2m=6 квадратни метри. Треба да нарачате 6 квадратни метри (Количина 6). Како на пример : Ако треба 7-7.5 квадратни метри, ве молиме место цел 7 метар квадратен Ако ви треба 7.6-8 квадратни метри, ве молиме место цел 8 квадратни метри 2.Одберете материјал. Позадина има три видови на материјал : врежана, свила ткаенина,памук платно (Слика) . 3.Купи сега. Целосно плаќање. Драг пријател, ако имате било queston и идеја, и ве молиме љубезно дозволете ни да знаеме, многу ви благодарам!
Обичај DE papel parede infantil, цртан филм мапата на светот мурали за момчиња и девојчиња деца соба спална соба позадина позадина

Таа е поголема од информацијата

боја:
Полиестер платно, Врежана, Свила ткаенина, Памук платно
Димензии:
custom size
Стил:
за деца
Функција:
Водоотпорен,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Звук-Апсорбирање
Тип:
Текстилни Позадини
Употреба:
Децата' Соба
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Бренд Име:
ЛУ XI ЦВЕТЕН ДОМА
Текстилна Тапета Материјал:
Собираат
Број На Модел На:
kk0758
is_customized:
Yes
Материјал:
Ткаенини
Употреба:
Трговија,Забава,Апарати За Домаќинство
Површински Третман:
Крпа & Кожа
Шема:
Цртан Филм Мапата На Светот
Производи во категоријата