.

.

8L/Мин 100W автомобил за перење,медицински,хемиски опрема,градинарски наводнување користете пумпа за вода дијафрагмата пумпа 24v

8L/Мин 100W автомобил за перење,медицински,хемиски опрема,градинарски наводнување користете пумпа за вода дијафрагмата

DEN 3839.52

Од стоката
Во магацинот

Пред употреба, бидете сигурни дека моќта параметри и моторна пумпа влезни параметри натпревар. Ние Ќе Ви Одговори ШТО е Можно поскоро. Долгорочно треба или да се исклучите од напојување кога пумпа моторни прекината. Заеднички Тип и Големина Референца За Купување и Плаќање 1.3 Кг Материјал : Пластични Боја : Црна Димензии : Прибл.5 mm, должината не треба да надминува 10m (не може да биде премногу долг или премногу тенки или исклучите пиштол проток и притисок ефекти). Y е со притисок прекинувач (интелигентна), H е без притисок прекинувач (враќање вентил тип).7 Mpa Штекер Притисок(Макс. 60 претставува моќ е 60 W , други, како што се 70 W, 80 W,100 W, исто така, претставува моќ. Моторни пумпа не долго во влажни места. (3) Кина Пост Регистрирани Воздух Mail,Сингапур Пост,Post NL,Шведска Пост можете Да го Испратите Да Повеќето Земји и Области,Што е Потребно за 15-60 Дена Да Пристигнат.
DC24 V 100 W Микро Дијафрагмата Пумпа
Минијатурни Дијафрагмата Пумпа Модел Преглед 0142 YA-12-60 како пример 1. С клиент,pls изберете Продавачот за Испорака Метод ) Клиентите, Што е Потребно за 7-15 Дена Да Пристигнат.Ние ви препорачуваме да подобро да не контактирате пред исплата, можеме да го прифатиме ЗАЧУВАМ,Кредитни картички,T/T,Western Union и така натаму. (6) Пред да го купат,ве молиме бидете сигурни дека вашата aliexpress и alibaba адреса е точна. (4) Ако Изберете EMS/DHL/Федекс/UPS/ТНТ Превозот, Тоа Трае Околу 5-8 Работни Дена Да Пристигнат. Притисок Switch Тип Карактеристики : Кога на вода за пиење исклучен, тоа автоматски ќе се отсечени моќноста на моторот ќе престане. По снабдувањето со вода вклучено, автоматски ќе се рестартира. Ве молиме Оставете Позитивни Повратни информации и 5 Ѕвезди, Ако Сте Задоволни со Нашите производи и Услуги. (2) e-EMS е За Тајван,Хонг Конг,Русија,Австралија,Јапонија,Soth Кореја,Сингапур,Обединетото Кралство,Канада,Франција,Украина,Белорусија,Шпанија,Холандија,Бразил и сад( U. Ве Молиме Изберете Превозот Ќе Се Сакате. Исто така, тоа е најбезбедно плаќање за вас.

Таа е поголема од информацијата

Напон:
24V
Употреба:
Вода
Бренд Име:
grimmsky
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Број На Модел На:
3210YB-24-100
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Гориво:
Електрична Енергија/Батерија/Соларна Енергија
Примена:
автомобил перење,sprayer,чистење,транспорт на вода или на други
Подигнете ја главата:
70m
Вшмукување глава:
1.5 м
Опсег:
9m
Максимален проток:
8L/мин.
Напон:
DC24V
моќност:
100W
Работен Притисок:
0.7 Mpa
Вентил За Притисок(Макс.):
1.1 Mpa
Материјал:
Пластични
Моторни Животен Век:
3-5years
Производи во категоријата