.

.

Компатибилен Проектор светилка SHP41 SP-ЛАМБА-009 за INFOCUS SP4800 X1 X1A C109 ПОБАРА C110 проектор крушка светилка

Компатибилен Проектор светилка SHP41 SP-ЛАМБА-009 за INFOCUS SP4800 X1 X1A C109 ПОБАРА C110 проектор крушка

DEN 1391.52

Од стоката
Во магацинот

Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти . Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине't leave проекторот во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени.гаранција : 6 месеци
4.Лам стр живот : 25 00 часот ние нудиме сите видови на лцд проектор светилки и да се обезбеди повеќе опции за да бидете задоволни клиенти. Проектор светилки слабо како тие возраст. Сите светилки со 6 месеци гаранција
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка.проектор светилки : оригинални голи светилки+ домување со оригинален квалитет, но високата цена перформанси. ние снабдување со проектор светилка, замена на проектор светилка, компатибилен проектор светилка, оригинални голи проектор светилка, замена на голи светилка, оригинални проектор режач, замена на проектор режач.Замена на проектор светилка : светилка на повеќето конкурентни pirce( Ние може совршено да ги задоволи клиентите во pirce и квантитетот со нашите сопствени проектор режач, домување линија за производство и склопување) 3. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран.Замена ELPLP08 проектор светилка со домување
2. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи го и следново : го исклучите машината и да се овозможи светилка да се излади целосно Отстранете го поклопецот Unscrew светилка домување единица за Отстранување на стари светилка Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие.Компатибилен Проектори модел : INFOCUS SP4800 X1 X1 A C109 ПОБАРА C110
3.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
XIM
Број На Модел На:
SP-ЛАМБА-009-БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Тест:
Сите светилки се тестирани пред превозот
Тип:
Проектор Голи Светилка
Гаранција:
180 дена
производство:
Сите светилки се произведуваат во нашата фабрика
Дел Број:
SP-ЛАМБА-009-БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Производи во категоријата