.

.

5cm-100cm FPV Мини HDMI Машки до 90 Степен Надолу Аглеста HDMI Машки FPC Рамен Кабел за Multicopter Воздушна Фотографија

5cm-100cm FPV Мини HDMI Машки до 90 Степен Надолу Аглеста HDMI Машки FPC Рамен Кабел за Multicopter Воздушна

DEN 472.00
DEN 555.84

Од стоката
Во магацинот


FPV Мини HDMI Машки до 90 Степен надолу Аглеста HDMI Машки FPC Рамен Кабел
Кабел : Црна боја
Должина : 5cm/10см/20cm/30cm/50cm/80см/100cm
Се работи за Multicopter Воздушна Фотографија
Типична примена : поврзете го вашиот видео уред со мини HDMI приклучок за видео уред со стандарден HDMI влез.
Кога кабелот е премногу здрвени, тоа може да влијае на gimbal перформанси, особено за оние мала тежина gimbals.
Овој кабел е многу мека ,посебно ориентирана brushless gimbal апликација ,одговараат за камери со Micro HDMI порта.
(Ве молиме проверете ја вашата порта е micro hdmi или мини hdmi првиот)

Таа е поголема од информацијата

Должина на кабел:
5CM, 10CM, 20CM, 30CM, 50CM, 80СМ, 100CM
Тип:
Дада Трансфер На Кабел
Бренд Име:
CY
Број На Модел На:
С1-12
Производи Статус:
Акции
Пакет:
No
Производи во категоријата