.

.

3D печатач Trianglelab титан Екструдер за 3D печатач reprap MK8 J-раководител bowden бесплатен превозот Факултативна Prusa i3 монтажа заградата

3D печатач Trianglelab титан Екструдер за 3D печатач reprap MK8 J-раководител bowden бесплатен превозот Факултативна

DEN 1420.80

Од стоката
Во магацинот


3 D печатач Trianglelab титан Екструдер за 3 D печатач reprap MK8 J-раководител bowden бесплатен превозот Факултативна Prusa i3 монтажа заградата
Почитувани клиенти,
Ве молиме имајте во предвид! На Титан екструдер за полнење ќе го содржи само 1.75 MM bowden адаптер , и не се автоматски содржат 3ММ bowden адаптер во 2017. Ако ви треба 3ММ bowden адаптер, ве молиме да ни оставите порака. Ви благодариме за вашата поддршка! Пакување Листа :
Титан : Следната Генерација Екструдер за вашиот 3 D печатач
Почитувани купувачи,
Ние надградена на опрема(како што е прикажано) и тоа функционира подобро. Тоа е опрема Hobb (Појачани Челик).Можеби сте го добиле нашата нова опрема, ве молиме двојна проверка, тоа е металот, а не пластика. Ви благодариме за вашата поддршка.
Со лансирањето на Титан екструдер, сега имаат придобивки од насочена истиснување но во лесен, punchy малку пакет.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
annoytools
Број На Модел На:
титан Екструдер
Бродови Од:
Кина
Производи во категоријата