.

.

gsm, gprs 3g usb модем sim картичка со цена,usb sim картичка модем,usb sim картичка модем цена

gsm, gprs 3g usb модем sim картичка со цена,usb sim картичка модем,usb sim картичка модем цена

DEN 2832.00

Од стоката
Во магацинот

Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски,такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја.384 Kbps(UL) • EDGE Класа : - Макс. Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.4 Mbps
Ако не знаете како да ја користите оваа содржина, ве молиме распрашува пред да го купат.122 (јуни, 2005), и 3 G 43.
gsm, gprs 3g usb модем sim картичка со цена,usb sim картичка модем,usb sim картичка модем цена
На SIM5360 серија е Dual-Band HSDPA/WCDMA и Три-Band GSM/GPRS/EDGE модул решение која поддржува HSPA+ до 14.011, R5 (јуни
2005), 3 G 23.9 mm • Тежина : 5. ( Trade Manager : cn1510960306 Ginny wun) Општи карактеристики • SIM5360 A - Dual-Band GSM/HSPA+ 850/1900 MHz - Quad-Band GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz • SIM5360(J) E: - Dual-Band GSM/HSPA+ 900/2100 MHz - Quad-Band GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz • SIM5360 J(D): - Dual-Band GSM/HSPA+ 800(850)/2100 MHz - Quad-Band GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz • GPRS мулти-слот класа 12 • EDGE мулти-слот класа 12 • Излезна моќност - UMTS 850/1900 : 0.007 стандард, плус комерцијален
продолжен НА команди
Цнс—комерцијален Контрола и Статус домаќин интерфејс
протокол ,Развој на Софтвер Колекции (SDK) вклучувајќи APIs (Апликација
Програма Интерфејси) и возачи (core, уредот) за Windows, Windows
CE, и Linux
Факултативна e SIM поддршка
Network селектираното :
Мрежа на процедурите опишани во 3 G 22.2 V • Операција температура : -40℃ to +85℃ • Димензии : 30 Х 30 X 2.25 W - GSM850/GSM900 : 2 W - DCS1800/PCS1900 : 1 W • Контрола Преку НА Команди • напон спектар : 3.6 Kbps(UL) Спецификации за SMS пораки • точка до Точка MO и MT • Текстуални и режим на PDU
јас Функција :
- Гласовен повик на функција на итни телефонски
Глас на Кодек : со полна брзина, со полна брзина и полу-зголемена стапка (FR / EFR / ЧАС)
DTMF функции (DTMF)
- Data / факс функција Не-синхрони податоци коло Транспарентен и не-транспарентно да највисоките стандарди 14400 битови/s
Трета категорија, автоматски факс (Class1 и Class2)
MNP2, V42bis
- Услугата за кратки пораки текстуални и PDU peer-to-peer (МТ / MO) област на Емитување
Интерфејс поддршка :
- НА команда се користи за далечински управувач (GSM07.

Таа е поголема од информацијата

Пакет:
Yes
Стил:
Надворешни
Интерфејс Тип:
RS-232
wirless Модем Тип:
WCDMA
Бренд Име:
Antecheng
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
Simcom 5360
Тип:
Безжичната
is_customized:
yes
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Стил:
Надворешни
Поддршка:
TCP/IP.НА команда
Интерфејс Тип:
RS232 и USB
Сертификат:
CE
Преносот Го Оценувате:
256Kbps
Voip /sms/mms/wap:
Поддршка
Гаранција:
една година
Производи во категоријата