.

.

Дигитален Рачен TDS Метар Сензор на пен тип Вода Количество Тестер Следење

Дигитален Рачен TDS Метар Сензор на пен тип Вода Количество Тестер Следење

DEN 2290.00
DEN 2544.00

Од стоката
Во магацинот


Дигитален Рачен TDS Метар Сензор на пен тип Вода Количество Тестер Следење
Вовед : Пенкало тип TDS се користи за тестирање на TDS прецизност инструмент од вкупните растворливи материи (решение). Во исто време покажуваат TDS вредност и температурни мерења. Неговите функции се сите стабилни перформанси карактеристики како едноставна операција. Направи претпријатието или деловна единица поле и лабораторија за мерење TDS вредност е најдобар избор. Широко се користат во хемиската, фармацевтската, електрониката, индустријата за храна, како што се мониторинг.
модел TDS - 1 h (висок опсег) TDS - 1 l (ниски фреквенции) Мерен опсег 0 ~ 9999 ППМ 0 ~ 2500 PPM Отчитување Точноста Плус или минус 2% FS Плус или минус 2% FS Резолуција 1 PPM 1 PPM Автоматска температурна компензација 0 ℃ до 50 ℃ 0 ℃ до 50 ℃ Работна температура 0 ℃ до 50 ℃ 0 ℃ до 50 ℃ корекција Автоматска корекција на 1 o 'clock Автоматска корекција на 1 o 'clock големина Φ 40 * 185 mm вклучувајќи electrode. Φ 40 * 185 mm вклучувајќи electrode. Тежината на 88 88 g g

Таа е поголема од информацијата

Дисплеј Тип:
Дигитални
DIY Материјали:
Електрични
Со Светлото Или Не:
Yes
Број На Модел На:
TDS-1L
Прецизност:
+/- 2%
Мерен Опсег:
0~2500 mg/l
Тип:
tds метар
Резолуција:
1 ppm
Автоматска Температурна Компензација:
0~50C
Работна температура:
0~50C
Земја на потекло:
CN
Производи во категоријата