.

.

10pcs/многу DIY Напон на Тековниот Модул 0-5V на 4-20MA Линеарна Предавателот Одбор за далечински податоци снимајте SC02

10pcs/многу DIY Напон на Тековниот Модул 0-5V на 4-20MA Линеарна Предавателот Одбор за далечински податоци

DEN 4952.00
DEN 5212.32

Од стоката
Во магацинот


Напон на Тековниот Модул 0-5 V на 4-20 MA Линеарна Предавателот Одбор за електроника, опрема за контрола на SC02
работен напон : 9 V ~ 24 V
влезен напон : 0.00 V ~ 5.00 V ~ 10.00 V / V 0.00
излезна струја : 4.00 МА ~ 20.00 МА ~ 20.00 м / 0.00 ма
текст : J1 влошки на коло : отворено коло (0 ~ 5 V); краток спој (0 ~ 10 V) стандардно е отворена.
излез на владата : J2 влошки на коло : отворено коло (излез 4.00 ма ~ 20.00 м-р); краток спој (излез 0.00 ма ~ 20.00 м), вообичаено е отворен.
контрола на владата : влезен напон во соодветните тековни
опсегот на примена : напон, јачина на струја сигнал; далечински стекнување на податоци и опрема за контрола;
големина на : (L) 26mm (W) * * 25 MM (висок) 7mm
интерфејс модул :
24 V : позитивни напојување интерфејс (9 V ~ 24 V).
G : на напојување интерфејсот.
ВО : влезниот сигнал (0.00 V ~ 5.00 V / 0.00 V ~ 10.00 V)
G : на напојување интерфејсот.
ОД : јачина на излезен интерфејс (4.00 М / 0.00 ма ~ 20.00 МА ~ 20.00 м-р)
G : на напојување интерфејсот.
10 * Напон на Струја

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
ReYeBu
Напон:
9V ~ 24V
Тип:
Регулатор На Напон
Број На Модел На:
Напон на струја
Состојба:
Нови
is_customized:
Yes
Примена:
електроника
SKU:
SC02
Производи во категоријата