.

.

Фабриката за директна продажба ниска цена A3 Т-маица печатење машина со 6 боја dtg печатач

Фабриката за директна продажба ниска цена A3 Т-маица печатење машина со 6 боја dtg печатач

DEN 95520.00

Од стоката
Во магацинот

Пред да ја користите машината,ве молиме да го прочитате упатството и да се види на настава видео и да работат исклучиво како на инструкции. Ако печатач apperance е во ред, ние ќе организираме техничар за да им помогне на проверка онлајн. Надвор од една година, само за полнење на трошоците. и пред да го потпише тоа, ако се најде на надворешниот спакуван е оштетен, мора да се земе фотографии како
доказ и напишете "пакетот е оштетен за време на превозот" на товарен лист и, исто така, отвори пакетот за проверка на печатач во предниот
на курир. Нашите т-маица печатење машина е многу сигурен, совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини, под услов на
без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне договор однапред. Haiwn Текстилни печатач само печатење на текстил, како Т-маица? Може исто така печати на цврсти материјали, како телефонот случај,кожа, акрилик, пенкало и сл.

Таа е поголема од информацијата

Почетен Датум:
До 2015
Хартија Храна Режим:
Авто
Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 големина фото)
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Број На Модел На:
AR-T500 печатач
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 големина фото)
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Тип:
Инкџет
Бренд Име:
airwren
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Големина:
770*710*620mm
Употреба:
т кошула печатач
Употреба:
tshirt печатач
мастило:
т риза печатење машина мастило
Ceritfication:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
димензии на печатење:
A3
печати на чекање:
CMKYWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Бруто тежина:
55kg
Гаранција:
една година
Медиуми:
маица ,крпа,текстил,итн..
Производи во категоријата