.

.

6W / 15/25/40/60/90 / 120W 220V AC опрема брзина на мотор / опрема моторни / гувернерот

6W / 15/25/40/60/90 / 120W 220V AC опрема брзина на мотор / опрема моторни / гувернерот

DEN 4176.00
DEN 4800.00

Од стоката
Во магацинот


1. Намалување на кутијата за брзина сооднос 3 K-200 K (500 до -8 се претвори) помеѓу избор
Редуктор моторни менувачот 3 K Б , 5 K Б , 7.5 К Б , 10 K Б , 12.5 К Б , 15 K B Дека е, по забавување, односно, 450 вртежи во минута ~ 0 пак, 270 претвори ~ 0 пак, 180 се претвори ~ 0 пак, 135 претвори ~ 0 пак, 108 претвори ~ 0 пак, 90 претвори ~ 0 пак, најмал може да биде префрлена да 0 На
Менувачот 20 K Б , 25 K Б , 30 K Б , 40 K Б , 50К Б , 60 K Б , Дека е, по забавувањето се 67 претвори ~ 0 пак, 54 се претвори ~ 0 пак, 45 се претвори ~ 0 пак, 33 претвори ~ 0 пак, 27 претвори ~ 0 пак, 22 претвори ~ 0 пак, најмал може да се префрли на 0 возврат.
Редуктор 75 K Б , 100 K Б , 150 K Б , 300 K Б , 500 K Б , Кој е, забави е 18 0 пак, 13.5 0 пак, од 9 до 0 пак, 4.5 0 пак, 2.7 0 пак, најмал може да се префрли на 0 возврат.
Про во филмот, кога треба да успорат односот во белешките не се знае може да биде помудар или телефон за контакт!
Купувачот Совети :
3. (Забелешка : 60ktyz синхрони моторот не може да се користи на гувернерот за да го промените брзината) на Овој линк не е вклучена во цената на заградата, ако треба да се купат уште една заграда, овој линк за моќ не е потребно Ако ви треба други моќ, ве молиме кликнете на следниов дијаграм на моторни графика заградата да се купи.

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
FHW
Фреквенција:
50 / 60Hz
сертификација:
CCC
AC Напон:
208-230 / 240 V
Тип:
асинхрони мотор
Број На Модел На:
5IK120GN-В
Заштита На Функција:
Експлозија-доказ
Излезна Моќност:
6W-120W
Фаза:
Еднофазен
Ефикасност:
Други
Производи во категоријата