.

.

Кинески Чај Керамичка Чаша Чај Поставите Handpainted Порцелански Kungfu Чај Поставува Teapot со Чај цедилка Стп ' er Tieguanyin B021

Кинески Чај Керамичка Чаша Чај Поставите Handpainted Порцелански Kungfu Чај Поставува Teapot со Чај цедилка

DEN 1719.00
DEN 2865.60

Од стоката
Во магацинот


Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци,и купувачот се одговорни за царински давачки.
Тоа нормално се зема 10-45 работни дена да пристигне, но во некои земји тој може да биде малку подолго заради одмор или царинските, локалните испраќање ефикасност или друга причина, па ве молам, мислам дека над, пред да го одберете, Ако не сакате да се чека толку долго време, ве молиме да обрнете Express такса или немојте да се купи. Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точна.
И било какви други прашања pls контактирајте со нас.
Обично други couriers само треба 3-7 дена.
Ако во вашата земја се уште треба да се плати царина, тоа е ваша одговорност е да се реши тоа. Ве молиме пополнете ги твоето полно име, вклучувајќи го вашето име, средно име и презиме при донесувањето на плаќање.
Кинески Кунг Фу Чај Поставува Порцелан, Celadon Чаши Чај рачно изработени Teapot Страна се Насликани Чај услуга Исклучителна Teaset B009
Во врска со оваа точка :
·Потекло : Dehua каунти, Fujian провинција во Кина
·Име : Кинески Чај Поставува 9pcs
·Материјал : Керамички
·Функција : Висока температура отпорни, користете склопот
·Техника : Прирачник за изработка
·Пакет се вклучени : 6 компјутери teacups + 1 teapot + 1 Фер првенство + 1 Чај Цедилка
За плаќање :
За Испорака
Парцела ќе биде претежно се испраќаат од страна на e Packet/E-емс во рок од 24 часа ( дена). Ве молиме контактирајте со нас, прво, ако сакате да брод од страна на курирската служба DHL, UPS-от, EMS, Fedex или други couriers. Инаку, ние не сме одговорни за ВАШАТА ГРЕШКА.
Повратни информации
Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да ни остават позитивен фидбек и 5 ѕвезди преглед!
Ако не сте задоволни со нашата служба или кој било друг проблем, ве молиме контактирајте со нас пред да замине повратни информации и ние ќе се реши проблемот веднаш.

Таа е поголема од информацијата

Drinkware Тип:
Чаши & Чинии
Обликот:
Еден Слој
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
B009
Керамички Тип:
грнчарството
Тип:
Чај Првенство & Чинијата Поставува
сертификација:
CE / ЕУ
Материјал:
Керамички
Количина:
6-10
Бренд Име:
JUSEN
Техника:
On-стаклен
Drinkware Тип:
Кафе & Чај Поставува
Материјал:
Керамички
Керамички Тип:
порцелански
Објектот:
Кинески Кунг Фу Чај Поставува
Име:
Drinkware Чај Пехари И Чаши
Подароци:
Фестивал Подароци за да испратите пријатели, родители, колеги
techology:
Handpainted
Потекло:
Dehua каунти, Fujian провинција во Кина
Drinkware Тип:
Чаши & Чинии
Тип:
Чај Првенство & Чинијата Поставува
Производи во категоријата