.

.

5M 10 x5mm Гума Само Лепило Магнетна Лента Флексибилни Магнет DIY Занает Лента за продавница за статистика дома училиште датотека Висок Квалитет

5M 10 x5mm Гума Само Лепило Магнетна Лента Флексибилни Магнет DIY Занает Лента за продавница за статистика

DEN 1382.40

Од стоката
Во магацинот


Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина,магнетни брави, врати за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки,магнетни алатки, подароци и пакување.
Електрични полиња : VCM, CD / DVD-ROM-от, генератори, мотори, серво мотори, микро-мотори,вибрации мотори.
Цената е само малопродажната цена, тоа може да бидат пониски ако ви треба голема количина, само да не контактирате!!!!
Добар Фидбек
Нашата Работилница и производи
.Countersunk Правоаголник Магнет (делумно) , само кликнете на неа, ако треба Countersunk Правоаголник Магнет Димензии : должина x ширина x дебелина - дупка големина (во mm) 20x10x3-3 40x20x10-8 Прифати изменуваат, Цената може да бидат пониски ако голема количина, само да не контактирате!!
5 M 10 x5mm Гума Само Лепило Магнетна Лента Флексибилни Магнет DIY Занает Лента за продавница за статистика дома училиште датотека Висок Квалитет
Спецификација :
Nd Fe B магнет
Големина : 10 mm x5mm
Одделение : 5 Метри флексибилни магнет
Функција : Постојан, силен магнет
Примена :
Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму. Ако магнет одеднаш се сретнал со брза адсорпција или ненадејно судир со два магнети се лесно скршени железо материјал, користење на процесот мора да се биде внимателен, намалување на отпад, и да се спречи pinching раце.
Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.
Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.
Напомена :
Магнет материјал е истријте ги со голем број на елементи на neodymium, железо и бор се меша sintered прашкаста металургија калапи, материјал, сам по себе е кршливи и тешко карактеристики, во комбинација со многу силна магнетна сила.

Таа е поголема од информацијата

Композитни:
NdFeB Магнет
Број На Модел На:
N35
Обликот:
лист
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
Име на производ:
флексибилни магнет
Максимална магнетна енергија на производот:
3.41 (КЈ/m3)
Материјал Одделение:
N35
густина:
7.5 (g/cm3)
работна температура(max):
80 степен centigrade
Серија:
силни магнетни
Боја:
Плоча со никел
Производи во категоријата