.

.

CAUBUS 1156 2835 42SMD Бела Килибар со Отпорници за Авто Автомобил Пак Јачина на Светилка Конверзија Дење Работи Светлина светилки drl

CAUBUS 1156 2835 42SMD Бела Килибар со Отпорници за Авто Автомобил Пак Јачина на Светилка Конверзија Дење Работи

DEN 1137.00
DEN 1420.80

Од стоката
Во магацинот


Пакување :
2x T10 12 SMD 2835 canbus светлина
Опис на производот
Материјал : Метал
Крај : Нерѓосувачки Челик
Напон : 12 -30volts
Тела Карактеристики : LED Осветлување
Тип на Сијалица : LED Осветлување
ВИСОКА моќност : 25 W ,кри 5 чипови
. Ние не бродот за да PO.Ако не сте задоволни со купувањето на било кој начин, ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен.Ние обезбедуваме 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот).
Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 14 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.
Јужна Азија / Блискиот Исток
Нормално, 14-21 работни дена, но понекогаш тоа трае до 30 дена поради Сопствени Инспекција.
Бразил / Јужна Америка
Нормално, 14-28 работни дена, но понекогаш тоа трае до 45 дена поради Сопствени Инспекција. Ве молиме контактирајте со нас ако не го добиете вашиот стоки,ние ќе се обидеме потрудиме да го решите вашиот проблем.CAUBUS 1156 2835 42 SMD Бела Килибар со Отпорници за Авто Автомобил Пак Јачина на Светилка Конверзија Дење Работи Светлина светилки drl
Опис на производот
Функција :
42 парчиња висока моќност 2835-SMD LED Emitter по сијалица (21 PCS ВО БЕЛА И 21 PCS ВО ЖОЛТО БОЈА)
Како дење работи светла боја : Xenon Бела/Мраз Сина
Како Вртење Светла боја : Жолто
2x посветла од акции 1156 пак сигнал сијалица
Plug and play дизајн без измена потребни за инсталација
Нема потреба да додадете отпорници повеќе!
Нема повеќе досадни хипер флеш проблем
Замена на 1156 еден светилки со вжарено
Водоотпорен : По дождот симулација тестови и потопување симулација тестови
Fitment :
Оваа точка одговара на следниве приклучоци : 1156 7506 7527 Ba15s S25 BA15
Каде се нашите производи се инсталира
Нашите производи се инсталира на предната страна пак јачина на светлина, да го замените оригиналниот еден
Еден сет Грешка Бесплатно Нема Отпорник Потребни 42-СМД - 2835 1156 LED Светилки со Plug-N-Игра cancellers, исклучиво наменети за пред претвори сигнал светла ПЛУС дење работи светла (светилки drl)
Пакетот Вклучува :
2 Pc на 1156 42 SMD 2835 Led Светилки
Фото Покаже :
1.

Таа е поголема од информацијата

Емитуваат Боја:
Бела
Име На Модел:
1156 40W
Температура На Боја:
6000K
Интерфејс Тип:
Bay15d
Тип На Објект:
Царинење Светла
Wattage:
50w
Бренд Име:
Yadasatuna
Објектот Тежина:
20g
За Возило Брендови/Модел:
BMW
Производи во категоријата