.

.

Задржи долго време работи алуминиум работа paltform прирачник човек лифт

Задржи долго време работи алуминиум работа paltform прирачник човек лифт

DEN 146400.00

Од стоката
Во магацинот


Анти-експлозија вентил ќе престане платформа капка брзо кога масло цевка, се распаѓа.
Итни намалување уред
Скршени вентил за да се активира автоматски за да престане да тече, на хидраулично масло во случај на било цевка скршени.Делови на двојна јарболот лифт платформата може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е потребно.
Безбедност на Електрични и хидраулични Систем
Ергономски control panel, моќ индикатор, електричен шок заштитник, коло прекинувач сл.
Потекло пад вентил прави лифт платформата ниска надолу во итни ситуации.Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.
Кога лифт платформата е преоптоварување, заштита од преоптоварување систем ќе престане платформа да го дигате прстот.Одржување на видео ќе биде дадена еднаш двојна јарболот лифт платформата прекине да ви помогне да се поправи.Како клиент може да купи делови, откако таа се распаѓа?
Двојна јарболот лифт платформата донесе повеќето од заедничките делови на хардвер. Платформа Висина
мм
6000
8000
10000
12000
Max.
Безбедност На Претпазливост :
Итни копчето може да се отсечени сила веднаш.
Кревање со НАИЗМЕНИЧНА струја(без батерија) моќ или DC(со батерија) моќ
AC : Напон, како на вашата локална стандард.
Еден од голема предност на опремата е со многу ниска стапка на неуспех.Ние можеме да дизајнираме на customerized Двојна јарболот лифт платформата, како на вашите барања.Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.Ако тоа се распаѓа во рок од една година,можеме да испратите делови бесплатно за вас.
Прелевање вентил може да се спречи со висок притисок кога машината се движи нагоре.
Често Поставувани Прашања :
1. Платформа Висина
1800
2020
Земјата Царинење
80
Подигнете Оценет Капацитет
kg
200
200
200
Платформа Големина
мм
1230*620
1430*620
1530*620
Мошне Разгранети Големина
1880*1760
2220*1960
2250*2750
Електрични Извор
AC
v
како по клиенти барања
DC
12
Aneroid Батеријата
v/Ах
150
Полнач
v/A
12/15
Кревање На Мотор
AC
v/kw
1.

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Тип:
Хидраулични Џек
Материјал Тип:
Алуминиум легура
Објектот Ширина:
1.3m
Објектот Тежина:
350kg
Специјални Функции:
Mam Лифт
Објектот Висина:
2.2m
Име На Модел:
DMA
Објектот Должина:
1.5m
Име:
Задржи долго време работи алуминиум работа paltform прирачник човек лифт
сертификација:
ISO и CE
Макс Платформа Висина:
6m, 8m, 10m
Капацитет:
125kg
Платформа големина:
600*600mm
моќност:
AC(Без Батерија) или наизменична СТРУЈА(со Батерија)
Кревање На Мотор:
0.75 kW
Полнење:
24V/10A
Батеријата:
2*12V/60ah
Quanlity Гаранција:
12month
Производи во категоријата