.

.

SINOFIRST бренд Стационарни хидраулични клупа рампата/вчитување dock/dock leveler

SINOFIRST бренд Стационарни хидраулични клупа рампата/вчитување dock/dock leveler

DEN 120000.00

Од стоката
Во магацинот


SINOFIRST бренд Стационарни хидраулични клупа рампата/вчитување dock/dock leveler
Главните параметри
Модел
SDR-12
Патување висина(до)
400mm
Патување висина(долу)
300мм
Усна
400mm
Капацитет
12000kg
Моќност
0.75 kw
Димензија
2500*2000*600mm
Платформа големина
2500*2000mm
Напон
Според локалните напон
На dvantage :
1. Хидраулични возење, лесно за ракување.
2. Платформа : Отвори карирани плоча, зајакнување пропадна отпор.
3.Висока јачина "U" фарма дизајн, обезбеди платформа не е distortional со голем капацитет.
4.Постои здолниште одбор на двете страни, за да се спречи случајно оштетување прсти во платформа.
Примена :
s tationary клупа рампата е помошната опрема за товар за утовар и истовар. Треба само да им помогнам на контрола на копчето за да се нагоре и надолу.Тоа е широко се користат во магацин, станица, пристан, складирање логистичка база, поштенски транспорт, логистика, дистрибуција и сл .
Слика на пресек тип стационарни клупа рампата :
Контакт Информации :
Сара (Продажба Претставник)
Qingdao Sinofirst Машини Co., Ltd.
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang, Qingdao Кина
Моб : +86-13889928667 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
Whatsapp : +86-13889928667 Skype : сара.tian1990
URL : www.liftawp.com www.sinolifter.cn

Таа е поголема од информацијата

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Специјални Функции:
Приклучете Leveler
Објектот Висина:
1m
Објектот Должина:
7m
Објектот Ширина:
1m
Име На Модел:
Приклучете Рампата
Објектот Тежина:
2000kg
Материјал Тип:
Челик
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Автомобил Направи:
Приклучете Рампата
Производи во категоријата