.

.

1 buc Авто Кулер Вентилација на Воздухот се Пропустливи Кул фан Автомобил Соларна Енергија Фан топла продажба

1 buc Авто Кулер Вентилација на Воздухот се Пропустливи Кул фан Автомобил Соларна Енергија Фан топла продажба

DEN 1100.64

Од стоката
Во магацинот


1. Со намалување на температурата во внатрешноста на автомобилот, ќе се чувствувате поудобно и тоа ќе продолжување на работниот век на електричните уреди во автомобил.
2. Експлодирам мирис во автомобилот и да се задржи на воздухот е свеж во автомобил.
3. Анти-магла на дождливите денови.
Производ Параметри :
1. Сечилото Материјал : пластика
2. Бои : бела
3. Производ Големина : за 175 * 145 * 80 мм / 6.89 * 5.71 * 3.15 инчи
4. Брзина : 3000 R / M
5. Соларна енергија : 2 W
6. Напон : 3.6 V
7. Актуелни : 600 м-р
8. Вграден-во Капацитетот на Батеријата : 800 m AH
9. Применливи Модели на Автомобили : универзална
Инструкции :
1. Откако ќе заврши инсталацијата, ве молиме проверете дали индикатор за светло е вклучено. Ако светлината е за, тоа покажува дека соларен панел е на работа.
2. Регулирајте ги префрлате од левата страна НА on, а потоа притиснете го копчето во средината.
3. Средината копчето има 3 брзини. Притиснете го копчето еднаш, и ако фан бил на работа, ве молиме погледнете на индикатор светлото. Ако индикаторот светлина е потемна од вообичаено, тоа е користење на енергија од соларни панел.
4. Потоа, притиснете на копчето за лево еден повеќе време, навивачите се уште се работи. Во тоа време, ве молиме проверете дали постои било каква промена на индикаторот светлина е светлината. Ако не, тоа е користењето на енергија од батеријата.
5. Притиснете го копчето еднаш, и фан ќе престане да работи, сите напојување да биде исклучен.
6. Под нормални околности, без оглед на тоа кој степен на пренос средното копче е за, додека соларен панел има зачувани на електрична енергија, ќе добиете фан наплаќа.
Пакување Листа :
1 * издувните вентилатор ( АА батерија : не се вклучени )
1 * долго селотејп
1 * краток селотејп
1 * manua

Таа е поголема од информацијата

Бренд Име:
PolarLander
Тип На Објект:
Греење & Фанови
Производи во категоријата