.

.

USB gadget AR9331 openWRT gpio HORNET H264 hostapd USB хаб отворен хардвер ad-hoc за внатрешни rom вбризгување на индустриски температура

USB gadget AR9331 openWRT gpio HORNET H264 hostapd USB хаб отворен хардвер ad-hoc за внатрешни rom вбризгување

DEN 1866.24

Од стоката
Во магацинот


Име : 802.11 b/g/n Пристапна Точка/Wi Fi Рутер модул врз основа на AR9331
Модел Бр. : SKW71 модул SKW71 подлежи на 802.11 b/g/n Wi-Fi Решение за ниска моќност, ниска цена, и високо интегрирани АП и потрошувачки електронски уреди, модул бара само надворешни 3.3 V напојување и поврзување на антената. Модулот врз основа на единствен чип AR9331 кој интегрира на 802.11 n 1 × 1 MAC/BB/радио со внатрешна ПА и LNA. Таа поддржува 802.11 n операции до 72 Mbps за 20 MHz и 150 Mbps за 40 MHz канал соодветно, и IEEE 802.11 b/g податоци стапки. Модулот поддршка АП режим и клиентот на владата и repeater mode и UART wifi.
Подлежи на IEEE 802.11 b/g/n 1x1 WLANs DDR2 меморија до 512 Mb Флеш меморија до 64 Mb 1 LAN порти и 1 WAN портот High-speed USB UART 2.0 домаќин уред режим поддршка АП/Client/Repeater mode Поддршка UART да се wifi транспарентен Безбедност : WEP 64/128, WPA, WPA2, TKIP, AES, WAPI Ro HS усогласеност ги исполнува животната средина-пријателски барање.
Перформанси Спецификација
Хардверски Карактеристики
Модел
SKW71
Антена Тип
IPEX конектор или PCB антена
Чипсет решение
AR9331
Напон
3.3.0 V+/-10%
Dimentions(W×D)
45mm*17.3 mm
Безжична Карактеристики
Безжични Стандарди
IEEE 802.11 n, IEEE 802.11 g, IEEE 802.11 b
Фреквентен Опсег
2.400 GHz-2.4835 GHz
Податоци Стапки
IEEE 802.11 b Стандарден Режим : 1,2,5.5,11 Mbps
IEEE 802.11 g Стандарден Режим : 6,9,12,18,24,36,48,54 Mbps
IEEE 802.11 n : 65 Mbps @ HT20
150 Mbps @ HT40
Примачот Чувствителност
135 M : -65d [email protected]% ПО(MCS7)
72.2 М : -70d [email protected]% ПО(MCS7)
54 M : -75d [email protected]% ПО
11 M : -86d [email protected] 8% ПО
Модулација Техника
802.11 Наследство b/g
DSSS (DBPSK, DQPSK, CCK)
OFDM (BPSK, QPSK, 16-QAM, 64-QAM)
Безжичната Безбедност
WPA/WPA2, WEP, TKIP и AES
Пренесување На Моќ
IEEE 802.11 n : 12d Bm @HT40 MCS7
12d [email protected] MCS7
IEEE 802.11 g : 14d Bm
IEEE 802.11 b : 17d Bm
Работа На Владата
Ад-Хок / Инфраструктура mode/АП/Repeater/UART
Димензија : 45(L) x 17.3(W) x 9.0(H) mm
Ro HS согласност(Lead -free)
Произведени во ISO9001 : 2008, TS16949 заверена производство сајтови

Таа е поголема од информацијата

GPS тип:
Примачот & Антена
Бренд Име:
SKYLAB
Име На Модел:
SKW71
Име:
802.11 b/g/n АП/Repeater & UART WIFI Модул
димензија:
45(L) x 17.3(W) x 9.0(H)
моќ напон:
3.3 v
режим:
поддршка АП режим и клиентот на владата и repeater mode и UART wifi
Во согласност да се:
Подлежи на IEEE 802.11 b/g/n 1x1WLANs
Безбедност:
WEP 64/128, WPA,WPA2,TKIP,AES,WAPI
Максимална податоци го оценувате:
150Mbps
Пренос на далечина:
За 150M
Господар чип:
AR9331
Компанија:
SKYLAB
Производи во категоријата